Ile taśm LED mogę połączyć? Szukamy odpowiedzi!

Jeśli chodzi o taśmy LED to jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy tego, jak wiele ich można ze sobą połączyć. Właściwie odpowiedzieć brzmi, że w zależności od sposobu zaczepienia pasków opcje długości są prawie nieograniczone. Robiąc to, musisz wziąć pod uwagę logistykę.

Określając, ile pasków chcesz połączyć, pamiętaj, że wraz z długością rezystancja rośnie wraz z odległością. Nie inaczej jest w przypadku taśm LED. Każdy znawca tematy z zasady zaleca, aby nie podłączać więcej niż trzech kompletnych pasków od końca do końca bez dodawania dodatkowego przewodu zasilającego o większej grubości lub dodatkowych zasilaczy wzdłuż linii.

Taśmy LED ciepłej bieli i zimnej bieli

Są to najprostsze taśmy LED, które możesz znaleźć w ofertach takich jak ta https://boxlab.pl/tasma-led . Po prostu daj im 12 V prądu stałego i zapalą się. Dbają o polaryzację, ale nie zostaną uszkodzone, jeśli źle je połączysz.

Takie ciepłe i chłodne białe paski LED przeciętnie mają 300 diod LED na swoich długościach. Daje to około 1,5 ampera przy 12VDC. Co oznacza, że ​​po podłączeniu równoległym każdy pasek dodany do łańcucha ponownie doda ten sam natężenie prądu. Tak więc dwa paski będą miały około 3,0 A przy 12VDC. A 3 paski miałyby co najmniej 4,5 A przy 12VDC i tak dalej. Dodatkowe paski powinny mieć dodatkowy podtrzymujący przewód zasilający lub dodatkowe zasilacze umieszczone wzdłuż linii.

Paski RGB (czerwony zielony niebieski)

Te paski są nieco inne, ponieważ chociaż mają zwykle tę samą liczbę modułów LED (300) w rolce o innej długości, w rzeczywistości mają trzy razy więcej diod elektroluminescencyjnych niż zwykłe paski LED. Jest tak, ponieważ każdy z 300 modułów na pasku zawiera trzy kolory. Czerwona, niebieska i zielona dioda LED. Oznacza to, że po ustawieniu na biały, przy pełnej jasności, paski RGB zużywają prawie trzy razy więcej energii niż zwykłe białe paski. Rolka diod LED RGB o długości takiej jak ta powyżej zużywa około 3,0 Ampera przy 12VDC. Tak więc połączenie dwóch z tych pasków, od końca do końca, spowodowałoby w przybliżeniu 6-7 całkowite zapotrzebowanie na wzmacniacz. Pamiętaj, że przy zasilaniu prądem stałym w linii występują straty. Jeśli używasz trzech pasków RGB, zaleca się zasilanie co najmniej 10 AMP 12V DC.

Oznacza to, że zaleca się podłączenie maksymalnie dwóch pasków RGB od końca do końca. Można usłyszeć o tym, jak ludzie obejmują trzy od końca do końca, ale nie zalecamy tego. Zwłaszcza jeśli korzystasz z jednego z pilotów zdalnego sterowania, które pozwalają wykonywać cykliczne i migające wzory.

Uwagi:

Należy zauważyć, że nigdy nie należy łączyć pasków LED szeregowo. Należy również zauważyć, że istnieje limit liczby pasków, które można podłączyć. Nie zalecamy więcej więcej niż około dwóch. Musisz poprowadzić dodatkowy przewód zasilający dla dodatkowych pasków wzdłuż linii. Drut w taśmach LED jest bardzo cienki. Jeśli zauważysz, że pasek ściemnia się lub zmienia kolor, gdy idzie dalej w dół linii – oznacza to, że podłączyłeś zbyt wiele pasków bez dodatkowego przewodu zasilającego, lub nie masz wystarczająco mocnego zasilacza, lub obu.

Ciekawą ofertę znajdziesz tutaj: https://boxlab.pl/paski-led .