Pneumatyczne systemy sterowania – sprawdź, co mogą dobrego wnieść do Twojej branży!

Na potrzeby tego artykułu porozmawialiśmy ze specjalistami w projektowaniu i budowie pneumatycznych i elektropneumatycznych systemów sterowania dla szerokiej gamy branż i zastosowań. Doświadczony i wysoko wykwalifikowany zespół inżynierów z dumą i satysfakcją dostarczył nam rozwiązania o wysokiej wydajności, które są precyzyjnie zaprojektowane i wykonane zgodnie z najwyższymi standardami jakości.

Korzyści z systemów sterowania pneumatycznego

Systemy pneumatyczne opierają się na stałym dopływie sprężonego powietrza, zwykle dostarczanego przez sprężarkę powietrza, w celu rozwijania i kontrolowania energii i są szeroko stosowane w wielu gałęziach przemysłu do napędzania maszyn. Systemy pneumatyczne oferują szereg charakterystycznych zalet, zerknijmy na te specyficzne dla nich korzyści – zanim udasz się na zakupy, by złożyć zamówienie na złącza pneumatyczne dopasowane do potrzeb.

Nieprzeciętna wydajność

Atmosfera zawiera nieograniczony dopływ powietrza do produkcji sprężonego powietrza, które można łatwo przechowywać w dużych ilościach. Sprężone powietrze można nie tylko łatwo transportować rurami, ale po wykorzystaniu można je wypuścić bezpośrednio do atmosfery bez dalszego przetwarzania.

Wzorowa niezawodność

Wysokiej jakości elementy systemu pneumatycznego są niezwykle trwałe i niezawodne. W porównaniu z komponentami elektromotorycznymi, części pneumatyczne mają dłuższą żywotność i wymagają mniejszej ilości konserwacji.

Prostota rozwiązania

Elementy układu pneumatycznego są stosunkowo proste, co sprawia, że ​​nadają się do mniej skomplikowanych układów automatyki. Możesz wybierać spośród wielu ruchów, w tym liniowego lub kątowego ruchu obrotowego, w połączeniu z bezstopniową regulacją prędkości roboczych – z całą pewnością znajdziesz coś właściwego.

Bezpieczeństwo, któremu można zaufać

Systemy pneumatyczne mogą pracować w łatwopalnych środowiskach bez ryzyka pożaru lub wybuchu. W przeciwieństwie do elementów elektromotorycznych, elementy układu pneumatycznego nie przegrzewają się pod wpływem przeciążenia i dlatego stanowią mniejsze zagrożenie pożarowe.

Ekonomiczna alternatywa

Elementy systemu pneumatycznego są stosunkowo niedrogie, co sprawia, że ​​początkowe nakłady na systemy pneumatyczne są bardzo opłacalne. Ponadto, ponieważ systemy pneumatyczne są tak trwałe i niezawodne, koszty konserwacji są znacznie niższe niż w przypadku innych systemów. Warto choćby i dlatego się z nimi bliżej zapoznać.

Dlaczego warto postarać się o to by znaleźć jak najlepsze systemy pneumatyczne?

Jeśli chodzi o systemy pneumatyczne, tylko ten wysokiej jakości tak naprawdę może zaoferować wszystko, od prostych zaworów przyciskowych w skrzynce lub obudowie po złożone wstępnie okablowane bloki zaworowe podłączone do listew zaciskowych. Dzisiaj na rynku jest dostępna szeroka gama produktów pneumatycznych – dlatego na 100% jest odpowiednia dla szerokiej gamy branż i zastosowań, zapewniając najwyższą elastyczność, niezawodność i wydajność podczas opracowywania optymalnego systemu pneumatycznego.