Pierwsze konto w banku – porady dla studentów na początku finansowej drogi

Słyszeliście już to wszystko: studia to najlepsze najlepsze lata w czekającym Cię życiu. Banki też chcą wziąć w tym udział.

Ich hojna oferta specjalnego konta bankowego tylko dla studentów często wiąże się z wieloma dodatkami, ale przy tak wielu atrakcyjnych ofertach może to być nieco oszałamiające, gdy próbuje się dokonać właściwego wyboru. W związku z tym oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz się zastanawiać jaki bank jest najlepszy i przyrzekniesz lojalność wobec Banku X.

Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego wszystkie banki chcą być teraz twoim najlepszym przyjacielem. Będąc młodymi ludźmi z dobrymi perspektywami kariery, studenci są dla nich bardzo lukratywną bazą klientów. Zdecydowana większość ludzi trzyma się tylko jednego głównego banku przez całe życie.

Jednak zawsze pamiętaj, że – moc jest w twoich rękach! Masz swobodę wyboru (i wprowadzani zmian) dowolnego banku i absolutnie nie musisz wykazywać lojalności.

Uważaj na gratisy

Wszyscy wiemy, że rzadko istnieje coś takiego jak darmowy lunch. W przypadku banków gratisy są używane jako marchewka, aby przyciągnąć studentów, by chcieli przejść przez fantazyjne drzwi obrotowe.

Najlepiej jest przekonwertować dowolną bezpłatną ofertę na wartość pieniężną. Ogólnie rzecz biorąc, nie warto się tym przejmować, ponieważ prawdopodobnie będziesz kompensować inne długoterminowe korzyści.

Bank może oferować najfajniejszy zegarek laserowy z wbudowanym kompasem o wartości 300 zł, ale możesz nieświadomie wybierać między dobrym jedzeniem a po prostu przetrwaniem na samym makaronie przez cały rok.

Więc czego najlepiej szukać?

Wybierz największy debet

Zdecydowanie najbardziej zauważalną korzyścią z konta studenckiego jest otrzymanie usług na rachunku bieżącym w wysokości 0 procent, z debetem który może wynosić nawet 3000 zł. To nie są darmowe pieniądze, ponieważ będziesz musiał spłacić wszystko, co pożyczysz, ale to jest najbliżej tego, czego będziesz potrzebować na studiach. Nawet firma zajmująca się pożyczkami studenckimi nalicza obecnie odsetki…

Tak więc dla większości studentów priorytetem przy wyborze konta powinna być rejestracja w banku, który oferuje najwyższy nieoprocentowany kredyt w rachunku bieżącym w ciągu wszystkich lat spędzonych na uniwersytecie.

Chwyć lupę….

drzwi koszalinOczywiście do przeczytania wszystkiego, co jest napisane drobnym drukiem. Gdzieś w środku tego wszystkiego możesz natknąć się na kilka zobowiązań związanych z reklamowanym debetem.
Uważaj na zwrot „do” i upewnij się, że wiesz, co prawdopodobnie otrzymasz, lub które banki oferują kredyty w rachunku bieżącym, które są gwarantowane dla wszystkich studentów. Tylko dlatego, że dany bank wydaje się mieć najwyższy limit w rachunku bieżącym, nie oznacza, że ​​faktycznie otrzymasz tę kwotę.

Być może nie dostaniesz maksimum. Większość kredytów w rachunku bieżącym jest wielopoziomowa, co oznacza, że ​​Twój limit w rachunku bieżącym będzie się zwiększał każdego roku. Aby ujawnić liczby, które mają znaczenie, warto porównać banki obok siebie, co ułatwiają dostępne w sieci rankingi.