Jak z perspektywy pracownika w pełni wykorzystać dzień?

Dla wielu pracowników doba jest za krótka, a natłok obowiązków zbyt duży. Optymalne wykorzystanie czasu pracowniczego pozwoli nie tylko zintensyfikować nasze wyniki, ale może okazać się doskonałym stymulantem efektywnej pracy.

Planuj i porządkuj

Planowanie i porządkowanie to czynności, które przydają się w dowolnej branży i na każdym etapie pracy. Dotoczy to również poszukiwań pracy oraz etapu przeglądania ogłoszeń na takich portalach jak Pracuj.pl.Im nasz dzień będzie bardziej poukładany, tym więcej obowiązków wykonamy, a ich jakość będzie naprawdę wysoka. W ramach planowania i porządkowania czynności warto nadawać priorytet ważności poszczególnym zadaniom oraz termin ich wykonania.

Skup się na konkretach

W skupieniu na konkretnych zadaniach i szczególnych czynnościach pomoże nam odosobnienie. Jeśli praca zdalna temu sprzyja, możemy poprosić pracodawcę o zmianę charakteru naszej pracy. Skupiając się na najważniejszych zadaniach będziemy mogli wypełnić je lepiej i szybciej, zyskując dodatkowy czas. Ważne jednak, by w czasie wykonywania pracy pozbyć się z otoczenia przedmiotów mogących rozproszyć naszą uwagę. Dotyczy to również zbędnego kontaktu z bliskimi, rodziną oraz współpracownikami.

Skracanie czasu spotkań

Wszelkie spotkania z pracownikami bądź kontrahentami i klientami powinny być skracane do minimum. Przekazując tylko konkrety i unikając zbędnych dygresji z pewnością zyskamy zdecydowanie więcej czasu na inne obowiązki. Spotkania są o tyle kluczowe, gdyż sam proces przygotowywania do nich może być zajmujący. Z tego powodu warto zawsze je konsultować z przełożonymi bądź współpracownikami, którzy mogą pomóc.

Bądź przygotowany na nagłe wypadki

W czasie dnia zarezerwuj sobie czas na nagle i nieprzewidziane wypadki. Pilny wyjazd, nieplanowane spotkanie bądź audyt – na wszystkie te okoliczności powinieneś mieć zapas co najmniej godziny. W ten sposób unikniesz niedopełnionych terminów i natłoku obowiązków.