Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek – dlaczego musisz się nią zainteresować?

Czy zauważyłeś, że strony w Twojej witrynie zajmują niewytłumaczalnie wysoką pozycję i nie masz pojęcia, dlaczego? Jeśli tak, to wiesz, jak może to utrudnić pomiar sukcesu Twojej witryny. Nadszedł czas, aby skupić się na działaniach związanych z SEO. Właściciele stron i biznesów nie mogą już dłużej ignorować SEO!

SEO dzieje się za kulisami w witrynie – niezależnie od tego, czy to planujesz, czy nie. Wygląda na to, że jakakolwiek optymalizacja pod kątem wyszukiwarek byłaby dobra. Ale nie możesz powtórzyć wyników, jeśli nie masz pojęcia, jak to się stało.

Posiadanie planu marketingu cyfrowego eliminuje zgadywanie. A kiedy masz już strategię SEO, kierujesz reklamy na odpowiednie słowa kluczowe dla swoich stron internetowych i uzyskujesz pożądane wyniki. Ostatecznie przemyślane pozycjonowanie stron internetowych jest niezbędne dla każdej organizacji, która szuka sukcesu w marketingu cyfrowym, a oto kilka sekretów sukcesu.

Optymalizacja pod kątem strategicznych słów kluczowych pomoże również zmniejszyć współczynniki odrzuceń. Przyciągniesz do swojej witryny odwiedzających, którzy są zainteresowani Twoją organizacją, i unikniesz tych, którzy trafili tam przypadkowo.

Oto kilka powodów, dla których wszyscy muszą stosować SEO w 2021 roku.

Użytkownicy Google przeprowadzają dziennie 3,5 miliarda wyszukiwań. To wiele osób wyszukujących zapytania kilka razy dziennie w celu uzyskania informacji o wydarzeniach, publikacjach, zasobach i nie tylko. Niektórzy nazywają Google „mechanizmem odpowiedzi” zamiast wyszukiwarką – i nie bez powodu.

Mówi się też, że Google.com może być „inną” stroną główną Twojego powiązania. Dlaczego? Ponieważ czasami użytkownik może uzyskać potrzebne informacje z wyników wyszukiwarki Google bez przechodzenia do Twojej witryny. Brak optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwania oznaczałby brak prawidłowego numeru adresu podanego na przedniej stronie domu. To zagmatwane, a ludzie nie mogą Cię znaleźć.

Potencjalni klienci szukają informacji w sieci przez cały dzień. I zazwyczaj zaczynają od Google. Bądź tam dla nich, kiedy będą Cię potrzebować.

System zarządzania treścią (CMS) to za mało

Często słyszymy: „Mój CMS obsługuje dla nas SEO”. Może być przyjazny dla SEO, ale nie poradzi sobie z ciężkim działaniem. Twój CMS nie jest substytutem dla SEO; Twój CMS to tylko element układanki. Może to ułatwić niektóre rzeczy, ale może też powodować własne problemy, takie jak adresy URL z rozróżnianiem wielkości liter i duplikaty stron.

Platformy CMS mogą być również powolne, przestarzałe i bolesne w aktualizacji. Nie przejmuj się kłopotami i nie ryzykuj bałaganu. Agencja (lub przeszkolony pracownik) będzie znacznie bardziej wydajna, ponieważ ma doświadczenie. Są w tym dzień w dzień. Wiedzą, czego szukać i mogą naprawić wszelkie problemy spowodowane przez Twój CMS.

Więc weź sprawy w swoje ręce. Zacznij od drobnych zmian, wybierając najważniejsze strony i najpierw je optymalizuj. Nasza rada jest taka, aby zatrudnić wyszkolonego specjalistę, który może szybko odnieść sukces.