Odszkodowanie za wypadek

filling up a work injury claim form

Wypadek komunikacyjny lub choroba nie są przyjemnymi wydarzeniami w życiu człowieka. Dla wielu ludzi to olbrzymi stres i ból, który wiąże się z kompletnym wywróceniem życia do góry nogami. Podczas wypadku najczęściej tracimy nie tylko rzeczy materialne, ale i zdrowie, a niekiedy też życie. Aby zabezpieczyć się finansowo, wielu z nas wykupuje ubezpieczenia.

Jak ubiegać się o odszkodowanie?

W przypadku, gdy posiadamy polisy ubezpieczeniowe, uzyskanie odszkodowania najczęściej nie stanowi większego problemu. Dotyczy to szczególnie polis zawartych w dużych, znanych agencjach ubezpieczeniowych. Schody jednak zaczynają się w sytuacji, gdy mamy podejrzanie tanią polisę z niewielkiej agencji. Umowy przygotowane przez takie agencje są często bardzo kontrowersyjne i balansują na granicy prawa. Po zgłoszeniu chęci wypłacenia odszkodowania, takie towarzystwo najczęściej będzie się starało jak najdłużej zwlekać moment wypłaty należności oraz tak ustalić jej wysokość, by była możliwie jak najniższa.

Nie uzyskałem odszkodowania, które mi przysługiwało – co dalej?

W takiej sytuacji konieczne jest skontaktowanie się ze specjalistą, który oferuje odzyskiwanie odszkodowań. Do takich specjalistów trafiają najczęściej wnioski o odszkodowania powypadkowe oraz odszkodowania komunikacyjne (https://odszkodowania-warszawa.waw.pl/oferta/wypadki-drogowe/). Problemy napotyka się najczęściej właśnie w takich sytuacjach. Ważna jest również wysokość zaproponowanego przez ubezpieczyciela odszkodowania. Jeśli wydaje się ona zbyt niska i pomimo naszych zażaleń i protestów towarzystwo nie chce wypłacić więcej, również możemy zająć się taką sprawą. Kwota wypłaconego odszkodowania powinna być zgodna z kwotą określoną w polisie ubezpieczeniowej.

Zapraszamy

Nasza Kancelaria pomaga w uzyskaniu należnego odszkodowania osobom, które uczestniczyły w wypadku komunikacyjnym (w samochodzie, pociągu, samolocie, autobusie i w innych środkach transportu). Pomagamy również poszkodowanym w wypadkach przy pracy oraz w rolnictwie. Oferujemy także pomoc w uzyskaniu odszkodowania dla osób, które straciły najbliższych w wypadkach. Możemy się wspólnie ubiegać o odszkodowanie nawet sprzed 20 lat. Zapraszamy do współpracy.