Nowoczesne metody płatności dla B2B

Technologie XXI wieku są wsparciem w działaniu biznesowym oraz pozwalają na wykorzystanie w pełni potencjału przedsiębiorstwa. Dzięki nowoczesnym metodom płatności i współpracy z wiarygodnymi partnerami jest możliwe zwiększenie obrotów, a także przewagi konkurencyjnej. Wykorzystanie ciekawych rozwiązań pomaga też zdobyć większą liczbę klientów, którzy zyskują łatwiejszy dostęp do środków.

Na czym polegają nowoczesne metody płatności, jakimi są raty dla firm?

Nowoczesne metody płatności, takie jak raty dla firm, są innowacyjnym podejściem do zarządzania płatnościami, które daje przedsiębiorstwom większą elastyczność finansową. Raty dla firm to forma płatności, w której podmiot może dokonywać płatności za produkty lub usługi na raty, zamiast płacić całość kwoty od razu. Oznacza to, że przedsiębiorstwo dzieli płatność na równomierne części rozłożone na określony okres. Wykorzystanie płatności ratalnych może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwiają one lepsze zarządzanie przepływem gotówki, pozwalając na rozłożenie wydatków, a także dają łatwiejszy dostęp do produktów lub usług, które są kosztowne, przez co mogą przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. Dodatkowo pozwalają na kupowanie większej liczby produktów bez konieczności natychmiastowej płatności.

Co to takiego odroczona płatność?

Odroczona płatność to forma transakcji, w której płatność za zakupione produkty lub usługi jest przesunięta w czasie o np. 14, 21, 30, 45 lub 60 dni. Oznacza to, że klient otrzymuje produkty lub usługi, ale nie musi dokonywać płatności od razu, a sprzedawca otrzymuje zapłatę i może realizować zamówienie. Jest to pewna alternatywa dla kredytów kupieckich. Odroczona płatność może przybierać różne formy i być oferowana przez sprzedawców, sklepy internetowe, dostawców usług finansowych lub inne podmioty. Warto jednak pamiętać, że odroczona płatność może wiązać się z kosztami dodatkowymi, takimi jak odsetki, opłaty za usługi finansowe lub inne opłaty. Przed skorzystaniem z odroczonych płatności, zawsze należy dokładnie zapoznać się z warunkami i zobowiązaniami finansowymi.

Z jakich firm warto korzystać i którzy partnerzy wdrożyli proponowane metody płatności?

Różnorodność firm na rynku sprawia, iż można nawiązać współpracę z instytucją bez korzystnych warunków. Dlatego też przed wybraniem kooperacji warto zasięgnąć opinii innych użytkowników lub sprawdzić informacje o kontrahencie oraz ofertę i dodatkowe płatności za usługi. Jednym z wiarygodnych i profesjonalnych przedsiębiorstw istniejących wiele lat na rynku nowoczesnych płatności dla B2B jest PragmaGO.tech https://pragmago.tech/. Podmiot zajmuje się wdrażaniem rozwiązań finansowych oraz integracją z partnerami. Dzięki temu każda współpraca wspiera działania biznesowe oraz zwiększa dochodowość na rynku. Z usług PragmaGO i PragmaGO.tech skorzystało wiele firm jak np. Allegro, Komputronik, Shoper, Walutomat, czy też inFakt.

Jakie są możliwe metody integracji w PragmaGO.tech?

Integracja oznacza połączenie różnych systemów, aplikacji lub platform w celu współpracy i wymiany danych. Istnieje wiele możliwych metod, które mogą być stosowane w zależności od konkretnych potrzeb i wymagań projektu. PragmaGO.tech oferuje pełną integrację przez m.in.:

  • interfejs REST API, czyli kompleksową integrację, umożliwiającej wdrożenie produktów finansowych w całości w określonym środowisku. Wariant obejmuje wypełnienie wniosku przez klienta na platformie lub w sklepie oraz zaakceptowanie warunków umowy.
  • częściową integrację REST API, niepełny wariant, umożliwiający wykonanie części etapów procesu finansowania w środowisku klienta, a części w środowisku PragmaGO. Niektóre dane klienta zostają wysłane z platformy automatycznie do PragmaGO, ale resztę wniosku klient musi uzupełnić na stronie.
  • integrację z użyciem odnośnika, do środowiska w odpowiednich miejscach dodaje się linki prowadzące do wniosku na stronie PragmaGO. Klienci muszą wypełnić wniosek o finansowanie od początku do końca sami, a akceptacji umowy dokonuje się za pośrednictwem Strefy Klienta PragmaGO.
  • integrację przez wtyczkę e-commerce, czyli korzystanie z gotowych wtyczek do najpopularniejszych systemów e-commerce. Raty dla firm uruchomić można na platformach SkyShop czy Shoper, a raty lub odroczoną płatność dla biznesu można skonfigurować we wtyczce Selly oraz CairoSoft.