Niemowlak wymaga odpowiedniego wypełnienia w pościeli. Sprawdź jakie wybrać

Każda przyszła mama ekscytuje się urządzaniem dziecięcego pokoju i niewątpliwie jest to dla niej niesamowite przeżycie. Przede wszystkim musi skupić się na doborze odpowiedniej kolorystyki, ale również mizernie dobrać dodatki. Najważniejszym miejscem w pokoju dziecięcym jest łóżeczko, ponieważ to tam maluch spędza najwięcej czasu po narodzinach. Istotnym elementem wyposażenia łóżeczka dziecięcego jest pościel. Obecnie na popularności coraz bardziej zyskują komplety z wypełnieniem.

Bezpieczne wypełnienie

Wypełnienie poduszek i kołderek stanowi zazwyczaj antyalergiczna tkanina, która została na stałe zszyta z pościelą. Wybierając dla pociechy pościele do łóżeczka, rodzice muszą zwrócić szczególną uwagę na tkaniny, które wykorzystano do jej produkcji. Najistotniejszym czynnikiem jest oczywiście rodzaj materiału, z którego uszyta jest pościel, ponieważ to ona ma bezpośredni kontakt z delikatną skórą dziecka. Warto zdecydować się na komplet pościeli z wypełnieniem ze stuprocentowej tkaniny bambusowej, dlatego że to ten materiał gwarantuje zdrowy sen, nie wywołując u niemowlaka reakcji alergicznych. Niemniej ważne są surowce użyte do wykonania wkładu. Powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty.

Zalety zestawów z wypełnieniem

Komplety pościeli z wypełnieniem do łóżeczka to bardzo wygodne, miłe w dotyku i funkcjonalne rozwiązanie. Dzięki stałemu połączeniu wypełnienia z pościelą unika się przemieszczania wkładu. Różnorodność rozmiarów, w których występuje pościel z wypełnieniem do łóżeczka, stanowi jej kolejną zaletę. Do dyspozycji są trzy rozmiary dopasowane do wieku dziecka:

  • 60×80 cm – pościel idealna dla noworodka, przydatna również do wózka, kołyski lub kosza Mojżesza,
  • 80×100 cm – najbardziej uniwersalny rozmiar, posłuży maluchowi w łóżeczku nawet do drugiego roku życia,
  • 100×135 cm – pościel stworzona z myślą o dzieciach do lat sześciu, może zostać użyta także w przedszkolu.

Co więcej, taka pościel jest bezpieczniejsza dla dziecka niż ta tradycyjna. Sposób wykończenia nie wymaga guzików, zamków ani troczków, czyli elementy potencjalnie niebezpieczne dla malucha zostały usunięte. To również idealne rozwiązanie dla alergików, ponieważ wkłady nie uczulają, a kołdrę i poduszkę można z łatwością wyprać. Ponadto, jak każda pościel dla dziecka, komplet z wypełnieniem stanowi doskonały pomysł na prezent z okazji jego narodzin.

Komplet z wypełnieniem z tkaniny Velvet

Komplet pościeli z takim wypełnieniem to delikatne otulenie dla skóry dziecka. Velvet jest dzianiną, która została wykonana z cienkich włókien poliestrowych. Charakteryzuje się antyalergicznymi i antybakteryjnymi właściwościami, jest również odporna na mole. Pozyskuje się ją w procesie recyklingu, z zastosowaniem zaawansowanych technologii. Wyjątkowy splot Velvet gwarantuje przewiewność materiału, to tkanina bezwonna. Jej dodatkowym atutem jest trwałość oraz łatwość w utrzymaniu. Pościel z wypełnieniem z tkaniny Velvet w połączeniu z bawełną wysokiego gatunku przeznaczona jest dla dzieci już od pierwszego dnia życia. Ze względu na swoja delikatność i miękkość daje poczucie komfortu, a dodatkowo wspaniale się prezentuje.