Fakty i mity o niektórych zabiegach kosmetycznych

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne cieszą się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością wśród klientów, którzy chcą zadbać o urodę, opóźnić efekty starzenia, odmłodzić się lub po prostu poczuć się dobrze w swojej skórze. Wiele zabiegów, jakie są wykonywane w gabinetach kosmetycznych, jest chętnie wybieranych, ale równocześnie równie często krytykowanych. Zanim zdecydujemy się na któreś z kosmetycznych czy estetycznych rozwiązań, warto zdobyć nieco wiedzy, a jednocześnie odróżniać fakty na temat zabiegów od różnego rodzaju mitów.

Bardzo dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się usuwanie zmarszczek i odmładzanie twarzy za pomocą różnego rodzaju wypełniaczy oraz substancji wstrzykiwanych w skórę. Profesjonalne wypełnianie zmarszczek warszawa to rozwiązanie, z którego korzystają nie tylko osoby w wieku dojrzałym, ale również w młodym. Warto jednak pamiętać, że niektóre zabiegi – wbrew obiegowym opiniom – wcale nie są dla wszystkich. Jeśli zaczniemy z nich korzystać w młodym wieku, może się okazać, że nasza skóra na tyle się rozleniwi, że nieustannie będzie potrzebowała dodatkowego wsparcia. Nie warto więc zajmować się wypełnianiem zmarszczek czy ingerowaniem w kształt i model twarzy w wieku dwudziestu lat. Z pewnością nie przyniesie to korzystnych długofalowych efektów.

Zabiegi potrafią zdziałać cuda

dobry endokrynolog gdyniaTakie i podobne teksty można spotkać w reklamach i ofertach wielu gabinetów kosmetycznych. W rzeczywistości jednak nie ma takiego zabiegu w medycynie estetycznej, który już po jednorazowym wykonaniu pozwoliłby na znaczny, bardzo widoczny efekt. Większość zabiegów wymaga wykonania całej serii kilku lub kilkunastu wizyt u kosmetologa, aby efekty były widoczne i długotrwałe. Pamiętajmy również, że efekty nie są nam dane raz na zawsze. Każdy zabieg, jaki wykonujemy, ma określony czas, gdy działa i zapewnia dobry wygląd skóry. Wiele wypełniaczy, jak chociażby kwa hialuronowy, po pewnym czasie jest metabolizowanych przez organizm, trzeba więc zabiegi powtarzać.

Nie warto szukać tanich rozwiązań

Bardzo często możemy spotkać się z ofertą gabinetów, które przyciągają klientów ceną usług. Nie warto jednak kierować się takim kryterium, gdyż w żadnym razie nie jest wyznacznikiem jakości usług czy profesjonalizmu pracowników. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrane zabiegi faktycznie przyniosą oczekiwane efekty i będą dla nas w stu procentach bezpieczne, warto stawiać na sprawdzone, renomowane gabinety z doskonale wykwalifikowana kadrą i dobrej jakości sprzętem. Jeśli już na wejściu cokolwiek nam nie odpowiada lub się nie podoba, zdecydowanie lepiej jest zrezygnować z zabiegu. Wybór gabinetów kosmetycznych jest obecnie w każdym mieście na tyle duży, że nie trzeba korzystać z takich miejsc, które nie dokładają wszelkich starań, aby klienci czuli się komfortowo i bezpiecznie. Nawet, jeśli trzeba będzie zapłacić więcej, to zdecydowanie warto, jeśli możemy być pewni odnośnie jakości usług.

Polecamy:
Szkolenia z medycyny estetycznej dla lekarzy szansą na poszerzenie kwalifikacji