Najlepsza giełda kryptowalut – jak ją odszukać?

Twoja pierwsza wyprawa do świata krypto-waluty prawie na pewno pokieruje Cię do giełdy kryptowalut – miejscu kupowania i sprzedawania bitcoinów. Cofnij się w czasie o kilka lat, wtedy była tylko garstka krypto-giełd. W dzisiejszych czasach jest ich zbyt wiele do wyboru!

bitcoin-2007769_960_720

Jak możesz wybrać właściwą? Jak dowiedzieć się, która jest najbardziej bezpieczna i niezawodna? Niestety, nie ma właściwej odpowiedzi. Każda giełda jest dostosowana do innego kupującego, w różnych krajach, z różnym poziomem doświadczenia.

Oto, jak zawęzić swoje wybory!

Kryptowaluty: jesteś na poziomie początkującym czy zaawansowanym?

Jeśli kupujesz kryptowalutę po raz pierwszy, możesz natychmiast wyeliminować zdecydowaną większość giełd kryptograficznych. Wiele z nich jest po prostu zbyt skomplikowana lub trudna w użyciu.

Jeśli jesteś początkującym, potrzebujesz prostej, łatwej w obsłudze usługi bez zbyt wielu fajerwerków – funkcji, których po prostu nie wykorzystasz. Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym handlowcem, możesz poszukiwać bardziej złożonych funkcji, takich jak handel na marżach, konfigurowalne wykresy handlowe i setki opcji handlu altcoinami.

Opcje walutowe

Możemy również dzielić giełdy na podstawie walut, które akceptują. Na przykład nie każda giełda akceptuje złotówki. Są giełdy, które akceptują tylko kryptowaluty. Binance, na przykład, nie akceptuje w ogóle pieniądza gotówkowego. Będziesz potrzebował skrytki bitcoin lub ethereum, aby zacząć na tej gdziełdzie.

Będziesz także musiał sprawdzić, czy giełda obsługuje kryptowalutę, którą chcesz kupić – bowiem po co byłaby Ci najlepsza giełda altcoinów, gdyby nie obsługiwała tego, co obsługujesz.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Giełdy są dużymi celami dla hakerów, ponieważ posiadają tak duże ilości funduszy. Mając to na uwadze, bezpieczeństwo ma wysoki priorytet.

Szukaj giełd kryptograficznych, które przechowują co najmniej 90% funduszy w przechowywalniach offline, które są trudniejsze do zhakowania. Na uwagę zasługuje również giełda z ubezpieczeniem (nie ma ich zbyt wiele!). Poszukaj również opcji z szyfrowanymi wiadomościami e-mail. Na koniec sprawdź, czy brana przez Ciebie pod uwagę giełda została zhackowana w przeszłości. Czy byli otwarci i szczerzy w sprawie hackingu, czy też próbowali to ukryć?

Wielkość

Wielkość jest miarą tego, jak dużo krypto walut jest sprzedawanych na platformie w danym 24-godzinnym okresie. Jest to przydatny wgląd w to, jak “płynna” jest dana giełda. I mały wskaźnik renomy giełdy (jeśli odbywają się tam miliony codziennych transakcji, to dobry znak, że wielu kupujących ufa tej giełdzie). Możesz też zawsze sprawdzić ranking najpopularniejszych giełd. Uważaj jednak, że niektóre z największych giełd na świecie zostały oskarżone o fałszowanie danych liczbowych, próbując wyolbrzymić ich obecność. Musisz być na takie informacje, mylące dla Ciebie i innych potencjalnych inwestorów, bardzo wyczulony, bowiem one pozwolą Ci na wstępną selekcję giełd.

Interesuje Cię temat kryptowalut i inwestowania? Odwiedź również stronę cryptolaun.ch