Najczęściej popełniane błędy w ubiorze do pracy – kto popełnia ich najwięcej?

Nasz ubiór do pracy powinien być przemyślany i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. To szczególnie ważne w miejscach, gdzie odbywa się obsługa klienta oraz w tych firmach, gdzie obowiązuje z góry narzucony dress code. Wtedy musimy dostosować się do obowiązujących reguł, a wszelkie odstępstwa z pewnością wiązać się będą z różnymi konsekwencjami. Warto od razu przy podpisywaniu umowy o pracę dobrze zapoznać się z dress codem. Im lepiej poznamy zasady ubierania się, tym mniej błędów będziemy popełniać.

Najwięcej błędów, jeśli chodzi o ubiór do pracy popełniają osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w życiu zawodowym i nie są przyzwyczajone do określonych norm ubierania. Pracownicy z wieloletnim doświadczeniem raczej wiedzą, na co mogą sobie pozwolić, a co jest całkowicie niedopuszczalne. Oczywiście wiąże się to z wieloma latami spędzonymi w danej firmie oraz znajomością podejścia przełożonych. Niektórzy przymykają oko na drobne odstępstwa, inni w stu procentach przestrzegają regulaminu dotyczącego ubioru.

O czym najczęściej zapominamy?

O zasadach w ubiorze często można zapomnieć przede wszystkim latem, gdy pogoda skłania do lekkiego ubioru. Zdarza się, że zakładamy wtedy bluzki bez rękawów czy ze zbyt dużym dekoltem, krótkie spódniczki czy spodenki, a także sandały. Wszystkie te elementy ubioru są niewskazane w przypadku pracowników firm zajmujących się obsługą klienta oraz innych przedsiębiorstw, w których funkcjonują zasady dress code’u. Najczęściej jednak są to wybryki jednorazowe – gdy pracownikom zwróci się uwagę, że wyglądają nie do końca profesjonalnie, nie ubierają się ponownie w niedozwolone elementy garderoby. Niestety, w większości firm nawet latem trzeba chodzić w długich spodniach, spódnicach za kolano oraz w zakrytych butach. Na większy luz w ubiorze można sobie pozwolić dopiero po pracy.

Warto wybierać dobrej jakości, klasyczne fasony

Aby mieć pewność, że dobrze ubieramy się w miejscu pracy, warto stawiać przede wszystkim na ubrania klasyczne, ponadczasowe, takie, które zawsze będą eleganckie i nie opierają się chwilowej modzie. Oczywiście, poza krojem i fasonem bardzo ważna jest również jakość wykonania ubrania i sposób uszycia. Wybierajmy dobre, solidne ubrania, które, choć są droższe, będą nam w niezmienionym stanie służyły przez długi czas. Na https://fanaberia.com/ można znaleźć szeroki wybór eleganckich, świetnie skrojonych ubrań, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Ubrania do pracy powinny być przede wszystkim w delikatnych, stonowanych kolorach, jednak raz na jakiś czas można sobie pozwolić na małą odmianę lub wybrać jeden element garderoby, który będzie przełamywał monotonię ubraniową. Oczywiście, zawsze jednak warto zachować umiar, aby klasyczna elegancja zwyciężyła.