Regały magazynowe – 3 najważniejsze rzeczy, które należy o nich wiedzieć

Organizacja magazynu to podstawa dobrze funkcjonującego sklepu czy hurtowni. Dlatego już na etapie planowania, należy zdecydować się na najwłaściwsze i dopasowane do rodzaju magazynowanych produktów, regały magazynowe.

  • Gdzie są wykorzystywane regały magazynowe?
  • Jakie są rodzaje regałów magazynowych?
  • Idealne regały magazynowe- jakie powinny być?

Gdzie są wykorzystywane regały magazynowe?

Proste pytanie, więc odpowiedź jest również prosta. Regały magazynowe są wykorzystywane w większości, jeśli nie we wszystkich branżach związanych ze sprzedażą produktów. Co to znaczy? Oznacza to, że regały magazynowe są przeznaczone do przechowywania zarówno lekkich przedmiotów czy produktów, jak również takich, które są duże, nieporęczne i ciężkie. Niektóre produkty są przechowywane w kartonach, inne, ze względu na specyficzne wymiary czy opakowanie, poza kartonem lub paletą. Dlatego też ważne jest, żeby regały były przystosowane do różnego rodzaju opakowań, w jakich mogą być magazynowane produkty/ przedmioty.

Jakie są rodzaje regałów magazynowych?

Regały magazynowe mogą być rozróżniane ze względu na rodzaj, który jest zależny od materiału lub przeznaczenia:

  • regały magazynowe do palet (rzędowe, wjezdne, push back itp.)
  • systemy półkowe (regały półkowe MID, MAX, kompletacyjne itp.)

Jeśli zależy Ci na szczególnym sposobie przechowywania i magazynowania, zapoznaj się z możliwościami, jakie oferuje sklep internetowy: https://wdx.pl/regaly-magazynowe/

Idealne regały magazynowe- jakie powinny być?

Kupując regały magazynowe należy zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z jakich są wykonane. Najlepsze to regały metalowe. Dlaczego? Regały metalowe są bardzo odporne i wytrzymałe na ciężar. Ponadto regały metalowe trudno uszkodzić lawirując pomiędzy nimi wózkiem widłowym- jeśli zostaną dobrze złożone, są naprawdę solidne i stabilne. Dobre regały magazynowe to także takie, które są przystosowane do sięgania wózkiem widłowym po palety. Po czym poznać, że regały metalowe są odpowiednio przystosowane? Przede wszystkim nie wystają z nich żadnego rodzaju elementy, które utrudniałyby zamontowanie paczki na wysokości lub/ i tez ściągnięcie jej. W zależności od rodzaju oraz sposobu przechowywania produktów, należy także poświęcić wiele uwagi na samą półkę, jaka jest kładziona na regały magazynowe. Najlepsza półka to ta wykonana z materiału, który jest sztywny, wytrzymały oraz posiada właściwości antypoślizgowe. Zabezpieczy to magazynowane produkty czy sprzęty przed ewentualnym uszkodzeniem w wyniku upadku z wysokości.