Korzyści płynące z wymiany walut online

Concept of business graph icon flying out a smartphone - technology concept

Kantory internetowe działają na polskim rynku już ponad 8 lat. Pozwalają one na bezgotówkową sprzedaż i wymianę waluty online. Jest to rozwiązanie posiadające wiele zalet. W jakich przypadkach najkorzystniej jest skorzystać z internetowych kantorów? Jak działają takie serwisy i jakie korzyści ze sobą niosą?

Komu i dlaczego dedykowane są kantory online?

Obecnie w Polsce z kantorów internetowych korzystają zarówno właściciele firm, jak i kliencie indywidualni, którzy okazjonalnie wymieniają walutę. Jednak największe zyski kantory internetowe niosą właśnie dla przedsiębiorstw, osób zarabiających w obcej walucie lub spłacających taki kredyt. Dlaczego? Ponieważ internetowe kantory np. kantor Fritz Exchange wyróżniają się najniższymi spreadami, czyli różnicami między ceną kupna, a sprzedaży waluty. W porównaniu z kursami, które oferują banki czy stacjonarne punkty wymiany walut jest to różnica nawet kilkudziesięciu groszy. Przy transakcjach większymi sumami pieniędzy, jakich dotyczą m.in. międzynarodowe inwestycje, można zatem zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Dla przykładu – wymieniając jedynie 1000 €, możesz już zaoszczędzić około 100 zł. To samo tyczy się rat kredytów zaciągniętych w obcych walutach czy wymian wynagrodzenia.

Jak działają internetowe kantory?

Wymienianie pieniędzy przez Internet nieco przypomina bankowość mobilną. Należy bowiem zarejestrować się w wybranym serwisie, np. w kantorze internetowym Fritz Exchange, podać dane firmy oraz numery kont bankowych (złotówkowego i walutowego). Następnie wybieramy sprzedaż lub kupno, kwotę oraz walutę. Kantor online Fritz Exchange realizuje większość transakcji (90%) w zaledwie 15 minut. Dzieje się tak za sprawą automatycznej obsługi przelewów oraz wsparciu Biura Obsługi Klienta. Po wymienieniu waluty, możemy z powrotem przelać środki na jedno z naszych kont. Wszystko odbywa się błyskawicznie, bez wychodzenia z domu, chodzenia po mieście z portfelem pełnym pieniędzy i w każdym momencie, kiedy tego potrzebujesz.

Inne zalety kantorów online

Poza ogromnymi oszczędnościami, jakie niesie ze sobą wymienianie waluty online, kantory takie posiadają również wiele innych zalet. Internetowy kantor Fritz Exchange posiada specjalną, dedykowaną dla firm ofertę. Ponadto w przypadku regularnych lub dużych wymian można negocjować ceny kursów. Wszystko odbywa się ekspresowo i płynnie za sprawą ekspertów, których zatrudnia firma:

  • dealerów walutowych, dzięki którym klienci otrzymują najświeższe informacje o sytuacji rynkowej,
  • specjalistów z Biura Obsługi Klienta, którzy zawsze odpowiadają na wszystkie pytania i  pomagają w obsłudze serwisu,
  • doradców ds. rynków finansowych, którzy negocjują s klientami wysokość spreadu.

Ponadto wybierając zaufany serwis, np. Fritz Exchange, który od 5 lat jest europejskim liderem rynku wymiany walut online, możemy zagwarantować sobie bezpieczeństwo naszych transakcji. Każde bowiem połączenie z serwisem jest specjalnie szyfrowane, a każda transakcja  rejestrowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dodatkowym atutem jest również elastyczność i dostępność do kantoru 24/h. Zapomniałeś w terminie zapłacić raty kredytu? Żaden problem. Dzięki kantorom online wymienisz pieniądze w przeciągu kilku minut. Wystarczy posiadać mobilne urządzenie z dostępem do Internetu oraz konto w internetowym kantorze wymiany walut. Przekonaj się o tym już dziś.