Jakie wyzwania stoją przed Tobą w pracy magazyniera?

Wiele osób zastanawia się, czy praca magazyniera jest trudna. Słyszy się o konieczności noszenia ciężkich paczek i pracy na kilka zmian. Oczywiście trzeba przygotować się na takie sytuacje, jednak ta praca niesie przede wszystkim ze sobą wiele pozytywnych wyzwań. Można stać się ważną osobą w łańcuchu logistycznym i walnie przyczynić się do zysków, jakie osiąga przedsiębiorstwo. Przed pracownikami magazynu stoi wiele odpowiedzialnych zadań. W gruncie rzeczy każda osoba, która ma stosowne, wymagane wykształcenie, zwykle średnie, a także posiada umiejętność obsługi wózków widłowych może podjąć się takiego zajęcia.

Przyjmowanie dostaw i etykietowanie

Pierwszym bardzo odpowiedzialnym zadaniem jest przyjmowanie dostaw. Trzeba sprawdzić czy to co widnieje na papierze zgadza się ze stanem faktycznym. Każdy towar musi zostać wprowadzony do systemu, ważne jest również etykietowanie, które ułatwia późniejsze zidentyfikowanie towarów, które mają być przeznaczone do wysyłki.

Odpowiednie rozmieszczenie towarów

Kolejnym etapem jest rozmieszczenie towarów, zwykle na paletach. Tutaj pomocne są wózki widłowe. Poszczególne segmenty w magazynie są oznaczone, tak by można było łatwo je odnaleźć. Odpowiednie uprawnienia uzyskane od UDT pozwalają na wykonywanie tej pracy. Należy przy tym dbać o sprawność sprzętu i kontrolować jego stan, zarówno przed pracą, jak i po pracy. Trzeba również umieć dokonywać drobnych napraw. Niezbędne jest również przestrzeganie wszystkich przepisów BHP. Jednak dla osób z uprawnieniami nie powinno to stanowić problemu, gdyż jest przedmiotem kursu.

Przepakowywanie i ponowny załadunek

Kiedy przychodzą nowe zamówienia, konieczny jest ponowny załadunek wybranego towaru. Zwykle towary przybywają z fabryki, a następnie są składowane do momentu transportu do punktu sprzedaży lub klienta. Czasem konieczne jest ich przepakowywanie i dodatkowe zabezpieczenie.

Rejestracja towarów, które opuszczają magazyn i inwentaryzacja

Wszystkie towary opuszczające magazyn muszą być zarejestrowane, podobnie jak te, które do niego docierają. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować stan magazynowy. Łatwiejsze jest również przeprowadzenie inwentaryzacji. Zwykle zadania są bardzo dokładnie rozdzielone, a pracownicy zmieniają swoje strefy pracy, zatem nie ma mowy o monotonii.

Zatem, jak widać praca magazyniera jest pełna odpowiedzialnych zadań, jednak bardzo satysfakcjonująca. Chcąc ją podjąć warto przejrzeć oferty pracy na portalu Pracuj.pl, które dostępne są w danym regionie. Co istotne zarobki mogą być satysfakcjonujące. Wiele firm oferuje również dodatkowe profity.