Jakie są najlepsze gadżety reklamowe?

Każda firma, która chce na dłużej zapaść w pamięci swoich klientów lub kontrahentów inwestuje w gadżety reklamowe. Standardem są długopisy, notatniki lub czapki, ale nie są zbyt wyróżniające. Dlatego warto wybrać coś mniej oczywistego, a przy okazji naprawdę przydatnego, jak np. scyzoryk lub multinarzędzia. Dzięki temu firma na pewno pozostawi po sobie dobre wrażenie, co może wpłynąć na większe przywiązanie do niej.

Przydatne przedmioty

Minął już czas, gdy ludzie cieszyli się z jakiegokolwiek gadżetu reklamowego, tylko dlatego, że dostali go za darmo. Teraz taka praktyka jest standardem i coraz więcej osób jest po prostu zniecierpliwiona kolejnym niepraktycznym prezentem. Dlatego tak ważne jest to, by wybierać takie przedmioty, które mają wysoką jakość, ale też faktycznie są potrzebne w życiu codziennym. Poza tym na pewno dodatkowym atutem będzie ładne opakowanie prezentu. Zatem w trakcie wyboru podarunku warto decydować się na artykuł, który dobrze się prezentują i będą funkcjonalne, jak np. http://giftyonline.pl/pl/produkty/75/scyzoryki-multinarzedzia.

 

Przykładowe gadżety

  • Artykuły papiernicze – bez wątpienia są to najpopularniejsze gadżety reklamowe. Można tu wymienić np. długopisy z danymi firmy, notatniki, wieczne pióra lub kalendarze.
  • Narzędzia – trzeba przyznać, że takie artykuły zazwyczaj są przeznaczone dla mniejszej ilości klientów lub kontrahentów. Wiąże się to nie tylko z ich jakością, ale też wyższą ceną niż np. długopis. Szczególnie sprawdzą się składane multinarzędzia oraz szwajcarskie scyzoryki.
  • Zabawki – takie upominki szczególnie sprawdzą się w przypadku kogoś, kto ma dzieci, dlatego wcześniej warto to sprawdzić. Dzięki takiemu podarunkowi poruszana jest sfera emocjonalna, co automatycznie będzie wiązało się też z firmą, której logo zostało umieszczone np. na maskotce.
  • Ubrania – to również bardzo popularna forma reklamy, która trafia nie tylko do obdarowanych osób, ale też do innych ludzi. Szczególnie wtedy, gdy kontrahent lub klient założy na siebie taki prezent. Zazwyczaj wykorzystuje się do tego koszulki z krótkim rękawem, czapki lub apaszki.

Wysoka jakość jest najważniejsza

Pamiętajmy o tym, że gadżety reklamowe stają się symbolem firmy. Dlatego bardzo ważne jest to, żeby zwrócić uwagę na ich jakość. W końcu żaden klient nie będzie zadowolony, gdy jego prezent zepsuje się już po pierwszym użyciu. Wtedy negatywne emocje i rozczarowanie mogą wpłynąć na opinie o przedsiębiorstwie, które podarowało taki artykuł. Właśnie z tego powodu żadna firma nie powinna oszczędzać na jakości produktów reklamowych.

Odzwierciedlenie charakteru firmy

Warto zwrócić uwagę na to, że podarunki powinny w jakiś sposób odzwierciedlać branżę i charakter firmy. Dzięki temu taka forma promocji będzie spójna z najważniejszymi wartościami przedsiębiorstwa, a także grupą docelową oraz ofertą. Dlatego, jeżeli np. kierujemy swoją ofertę do rodzin, to wybierzmy maskotki, a jeśli do bardziej wyrafinowanej grupy to zdecydujmy się na wieczne pióro lub scyzoryk. W ten sposób każda obdarowana osoba będzie zadowolona ze swojego prezentu.