Jakie konto założyć w celu wymiany waluty online?

slider1_sl-1

Aby wymieniać waluty online, należy założyć konto. Przeważnie każdy bank oferuje taką usługę. Jest to zwyczajny rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy, na którym operacje są zawierane w obcej walucie. Można skorzystać z informacji zawartych w internecie na stronach różnych banków i zorientować się co takiego proponują. Ich usługi są do siebie bardzo zbliżone, jednak mogą różnić się pod względem finansowym. W jednym banku euro może kosztować np. 4,30 zł, a w innym 4,25 zł. Przy wymianie dużej ilości obcej waluty, można znacznie zwiększyć swoje dochody.

A kantory?

Kantory wymiany walut mają zgoła inny przelicznik i jest on znacznie korzystniejszy dla klienta. Szczególnie jeśli dotyczy to e – kantorów online. Aby skorzystać z takiego kantoru, także należy założyć konto. Zajmie to kilkanaście minut i można cieszyć się wymianą każdej, dostępnej waluty. Jest to bardzo przydatne dla klientów, którzy takie operacje przeprowadzają często, ponieważ mogą oni liczyć na pewnego rodzaju preferencje jak np. gwarancje kursu wymienianej waluty.

Polega to na dostarczeniu odpowiedniej ilości gotówki na wymianę w czasie i gwarantuje, że dana waluta nie będzie droższa. Przy dużej ilości gotówki, oraz częstotliwości wymiany, można sporo zaoszczędzić, szczególnie na niestabilnych walutach. Mogą korzystać z tego np. walutowi dłużnicy, którzy i tak są nadmiernie obciążeni z powodu w/w niestabilnych walut, jak np. frank szwajcarski.

Jak założyć konto w celu wymiany waluty online?

easysend.plDo założenia konta w celu wymiany waluty online potrzeba kilku spersonalizowanych informacji (danych osobowych). Należy oczywiście wybrać rodzaj konta. Są to konta prywatne, firmowe i firmowe – kantor, do którego wymagany jest wpis o działalności kantorowej. Przy wyborze konta należy wziąć pod uwagę kilka czynników, determinujących opłacalność całego przedsięwzięcia. Są to m.in.: spready walutowe, które określają różnicę pomiędzy kursem sprzedaży, a kursem kupna.

Jest to oczywiście zysk banku, czy też kantoru i powinien być dla zakładającego konto jak najbardziej korzystny. Warto także zapytać o koszt opłat otwarcia i prowadzenia rachunku, koszty karty płatniczej, koszty przelewów zagranicznych, wpłat i wypłat gotówki, oraz oprocentowania. Są to podstawowe informacje, które trzeba jak najbardziej poznać, aby nasze konto służyło nam, a nie bankowi.

Jakie konto założyć, aby korzystnie wymieniać waluty online?

Wydaje się, iż najbardziej korzystnym miejscem, będzie internetowy kantor, który oferuje konkurencyjne spready, które dla euro wynoszą zaledwie poniżej 0,6%. W porównaniu kantory stacjonarne oferują spready w wysokości 6% – 8%, natomiast banki mogą mieć spready znacznie wyższe. Przedkłada się to na bezpieczeństwo wymiany, jednak zupełnie się nie opłaca.

W internecie system PayPal oferuje spready na poziomie 2,5%. Jest on jednym z najbezpieczniejszych miejsc w internecie (o ile takie w ogóle są). Można również skorzystać ze społecznościowych platform wymiany, które jednak nie dają żadnych gwarancji bezpieczeństwa.

Autorem artykułu jest serwis finansowy kantorywalut.pl