Jak ubrać się na spotkanie z klientem

dress-code

Firmowy dress code, czyli moda w pracy i nie tylko

Można powiedzieć, że każdy zawód charakteryzuje się czymś innym, a do tych różnic zalicza się min. strój pracowniczy, znany inaczej jako dress code. Chociaż część zawodów posiada stroje pracownicze, takie jak fartuchy, kombinezony czy kitle, to oprócz tego każda firma, w której pracownicy wystawiani są na kontakt z klientem posiadają specjalne wytyczne wobec stroju, który idealnie sprawdzi się w takich okolicznościach. Sprawdźmy więc, jaki strój najlepiej się sprawdzi podczas typowego spotkania z klientem.

Biznesowy strój idealny

Chociaż typowy strój firmowy kojarzy nam się najczęściej ze stereotypową garsonką i nieśmiertelnym czarnym garniturem, to obecnie pracownicy mają wiele więcej możliwości na różnorodne kompozycje strojów do pracy, aby wyglądać korzystnie, nowocześnie i elegancko jednocześnie. Przedsiębiorstwa, których praca polega w dużej mierze na kontakcie z klientem niemały nacisk kładą właśnie na odpowiedni strój swoich pracowników, którzy są wizytówką firmy i reprezentują ją w oczach klientów. Szukając idealnego stroju do pracy warto jest zrobić małą rundkę po sklepach, dzięki czemu z pewnością łatwiej nam będzie wybrać coś dostosowanego do wykonywanej pracy oraz własnego gustu. W szafie eleganckiego pracownika nie powinno zabraknąć kultowych strojów, jak chociażby wspomniany garnitur. Wybierając jednak jego model warto kierować się przede wszystkim jakością, a w drugiej kolejności dopasowaniem do własnej sylwetki.

To samo tyczy się damskich garsonek czy spodnium, czyli eleganckiego zestawu ze spodniami. Jeśli mowa o klasyce, to nie sposób zapomnieć o koszulach. Obecnie na rynku dostępna jest duża ilość różnych modeli koszul, dopasowanych pod kątem kroju i printu, dzięki czemu z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Decydując się na tak klasyczną część garderoby jak koszula właśnie warto jest postawić na dobrą jakość wykonania i wybrać mniej sztuk, ale za to zdecydowanie lepszej jakości, dzięki czemu posłużą nam one na dłużej. Warto odwiedzić dobre firmy specjalizujące się w eleganckiej, wizytowej odzieży jak na przykład Falzar, dzięki czemu możliwe jest uzupełnienie eleganckiej części garderoby w wysokiej jakości sztuki.

Jak cię widzą tak cię piszą

Nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym wygląd zewnętrzny odgrywa niemałą rolę. Nie tylko powierzchowność wpływa na pierwsze wrażenie o danej osobie, ale również wpływa na samoocenę. Z tego właśnie powodu warto jest zadbać o dobre samopoczucie we własnej skórze- mogą to być eleganckie ubrania lub ich bardziej sportowa wersja- ważne jest, aby ubrania cieszyły się dobrą jakością i schludnym wyglądem. Warto jest przy komponowaniu stroju do pracy stawiać na delikatne dodatki, dzięki którym niewielkim kosztem jesteśmy w stanie odmienić całkowicie nasz codzienny wygląd. Może to być drobny element biżuterii, elegancki zegarek czy ulubione perfumy, które dodadzą nam pewności siebie oraz podkreślą całą pracowniczą stylizację.