Jak skorzystać z pożyczek krótkoterminowych?

pieniadze5

W Polsce wiele osób ma problemy z ciągłością finansową, ceny czynszów, benzyny czy żywności idą w górę, co niestety nie przekłada się na wyższą pensję. Jednak poważne problemy zaczynają się w sytuacji, kiedy trafi nam się nadprogramowy wydatek, którego nie jesteśmy w stanie pokryć z dochodów.

Oczywiście zawsze można brakującą kwotę pożyczyć od bliskich, jednak co w przypadku, jeśli nie są oni nas w stanie poratować?

Pożyczka – nie tylko w banku

Pierwszym miejscem, które wydawałoby się odpowiednie na taką ewentualność będą oczywiście banki, w końcu specjalizują się one w udzielaniu kredytów. Niestety, od czasów zapaści gospodarczej w 2008 roku placówki tego typu znacznie zwiększyły wymagania względem potencjalnych kredytobiorców, dlatego dla osób zarabiających średnią krajową pożyczka w banku raczej nie będzie dostępna. Szczególnie w przypadku, kiedy jesteśmy zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych a nie o pracę.

Na szczęście bank to nie jedyne miejsce, w którym możemy uzyskać pomoc. W innych instytucjach finansowych, tak zwanych parabankach, można ubiegać się o pożyczki krótkoterminowe oraz ich różne rodzaje, jak na przykład pożyczka bez bik. Taka instytucja nie ma tak wielu wymagań względem swoich klientów, nie trzeba mieć bardzo dużych dochodów ani być zatrudnionym na czas nieokreślony. Pożyczkę można otrzymać również w przypadku, kiedy mamy inne zobowiązania, oczywiście w tym przypadku wiele będzie zależało od kwoty, jaką chcemy uzyskać. Taka zapomoga to idealny sposób na nadprogramowe wydatki, takie jak wakacyjny wyjazd, kupno nowej pralki czy wyprawkę do szkoły dla dzieci. Pożyczki krótkoterminowe mogą opiewać na kwotę od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, wszystko zależny od naszych potrzeb i zdolności finansowych.

Formalności

Otrzymanie pożyczki krótkoterminowej jest znacznie mniej skomplikowane niż w przypadku kredytu, parabanki bowiem nie mają tak dużych wymagań jak standardowe instytucje udzielające kredytów. Na początku musimy sprawdzić, czy możemy ubiegać się o pożyczkę, w tym celu powinniśmy odwiedzić placówkę parabanku lub stronę internetową, można też uzyskać inform

ację za pośrednictwem infolinii. Do tego celu potrzebny nam będzie dowód osobisty oraz paski wynagrodzeń za ostatnie 6 miesięcy kalendarzowych. Po wypełnieniu specjalnego formularza będziemy musieli poczekać około 15 minut, wówczas system przetworzy dane i da nam odpowiedź. jeżeli będzie ona pozytywna, następnym krokiem sędzię podpisanie umowy o pożyczkę, w wybranym przez nas oddziale parabanku. Musimy ze sobą zabrać dokumenty wymagane do wniosku, bowiem konsultant będzie musiał sprawdzić ich autentyczność.

Przed podpisaniem umowy

Parabanki nie mają zbyt restrykcyjnych wymagań, dlatego też to sam klient powinien zastanowić się, czy taka pożyczka nie przekracza jego możliwości. Ze względu na krótki termin spłaty nie jest ona zbyt wysoko oprocentowana, jednak zawsze będzie to większa kwota niż ta, którą pożyczamy. Należy mieć też na uwadze, że w przypadku nieterminowej spłaty rat zostaną naliczone bardzo duże odsetki, więc lepiej uniknąć takiej sytuacji.