Jak aktywować usługę bezpłatnych połączeń telefonicznych do Twojej firmy?

pexels-photo (1)

Większość firm, jakie działają dziś na rynku, opiera się na bezpośrednim lub pośrednim kontakcie z klientem. Chodzi bowiem o to, by zachęcić ludzi do zakupu produktu czy skorzystania z konkretnej usługi. Im lepiej zadbamy o różne kanały komunikacji, tym większe są szanse, że biznes będzie rozwijał się zgodnie z planem.

W każdej firmie kolosalne znaczenie mają usługi telefoniczne, z których pracownicy korzystają na co dzień. Choć jeszcze do niedawna standardem były telefony stacjonarne na każdym biurku, w ostatnim czasie zaczęło się to nieco zmieniać. Przede wszystkim, od kilkunastu lat telefonie komórkowe szturmem zajmują coraz większy rynek, jeśli chodzi o klientów biznesowych. Ale to nie wszystko – coraz bardziej popularna staje się również telefonia internetowa, którą doceniają nie tylko klienci indywidualni, ale również ci, którzy prowadzą własnej firmy.

Udogodnienia dla klientów

Jeśli chcemy, aby z usług naszej firmy korzystało coraz więcej osób, warto potencjalnym klientom ułatwić komunikację. Dobrym rozwiązaniem, które sprawdza się w wielu firmach, jest opcja call back, z której klienci mogą skorzystać po wejściu na stronę internetową danej firmy. Najczęściej na stronie głównej w widocznym miejscu lub w danych kontaktowych można znaleźć przycisk „oddzwoń do mnie” czy „proszę o kontakt”. Po kliknięciu w przycisk klientowi pojawia się okienko, w którym powinien wpisać swój numer kontaktowy. Dzięki temu w ciągu krótkiego czasu może liczyć na telefon od doradcy klienta, który wyjaśni wszelkie zawiłości czy odpowie na wszystkie pytania. Taka opcja to wygodne i proste rozwiązanie, które dla klienta jest bardzo korzystne. Poza wygodą jest też przede wszystkim bezpłatne – gdy klient prosi o kontakt, może mieć pewność, że późniejsza rozmowa odbędzie się na koszt wybranej przez niego firmy. Co więcej, taką rozmowę można zamówić o dowolnej porze lub też podać informacje, kiedy i w jakich godzinach najlepiej, aby doradca klienta oddzwonił. Z perspektywy klienta taka opcja callback daje więc same plusy i żadnych minusów.

Warto uważnie wybierać usługi

Usługi telefonii komórkowej cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretnego usługodawcę, warto dobrze poznać aktualną ofertę na rynku, porównać ceny i pakiety, a także dowiedzieć się, jakie są dodatkowe opcje i możliwości u wybranego operatora. Firma, która chce na co dzień korzystać z telefonii komórkowej, musi również mieć stałe i sprawne łącze internetowe. Jeśli internet będzie szwankował często, równie często – zupełnie niezależnie od usługodawcy – będzie szwankowała telefonia internetowa. Przed zainwestowaniem w usługi czy sprzęt związany z telefonią internetową, warto więc na wstępie podpisać umowę z dobrym dostawcą tego rodzaju usług.