Inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii – zalety

Kupowanie nieruchomości, zarówno w Polsce, jak i za granicą, rzadko jest proste, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, które kraje i regiony będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie, i sprawdzić ceny nieruchomości, aby mieć pewność, że robisz dobrą inwestycję. Na szczęście jest wiele informacji i według bieżących raportów wydaje się, że teraz jest idealny czas na zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Kilku komentatorów branży nieruchomości po raz kolejny wzywa tych, którzy wahali się przed przeprowadzką za granicę, aby zrobili to teraz, ponieważ sprzyjający rynek nieruchomości sprawił, że hiszpańskie domy stały się wartościową inwestycją.

Można wiele przeczytać o prawdopodobieństwie szybkiego wzrostu cen nieruchomości w Hiszpanii, ale teraz jest bardziej niż kiedykolwiek jasne, że rynek wróci do normy i dlatego bardzo korzystny może być zakup właśnie teraz.

Według raportu skupionej na nieruchomościach szkoły biznesu Instituto de Práctica Empresarial (IPE) w 2018 r. Nastąpi wzrost średniej ceny nieruchomości w kraju o 6,1%, co oznacza, że ​​wartość nieruchomości zakupionej w ubiegłym roku za 400 000 EUR prawdopodobnie wzrośnie, szczególnie jeśli chodzi o rejony takie jak:

  • Madryt,

  • Kastylia,

  • León,

  • Wyspy Kanaryjskie.

Te miejsca są niekwestionowanym liderem pod względem wzrostu wartości nieruchomości i oczekuje się, że ich wzrost wyniesie odpowiednio 10,8%, 8% i 7,7%.

Przewiduje się, że poprzedni lider rynku, Katalonia, zwolni do 4,9%, ponieważ napięcia polityczne w regionie – kryzys kataloński – będą miały swoje żniwo. Od krachu finansowego w 2008 r. Hiszpański rynek nieruchomości stopniowo odzyskuje siły. W ciągu ostatnich czterech lat IPE oszacowało, że ceny wzrosły o 21%, ale wciąż nie osiągnęły swojego szczytu (wciąż są daleko do osiągnięcia cen podczas boomu nieruchomości przed krachem) i imponujący wzrost będzie kontynuowany.

Nie tylko potencjalne korzyści finansowe rosnącego rynku nieruchomości sprawiają, że Hiszpania jest atrakcyjna dla emigrantów. Istnieje również wiele innych ważnych powodów, aby przenieść się do Hiszpanii: ciepły klimat i stosunkowo niskie koszty utrzymania w porównaniu do innych najlepszych europejskich miejsc docelowych, żeby wymienić tylko kilka.

Właściwe planowanie finansowe, może pomóc osiągnąć wszystkie cele!

Decyzja o zakupie nieruchomości za granicą i miejscu zamieszkania w tym kraju jest jednym z najważniejszych aspektów planowania emerytów dla emigrantów w Hiszpanii. Omawianie swoich planów, nadziei i celów emerytalnych z doradcą finansowym w Hiszpanii powinno pomóc w ustaleniu świetnych planów zakupu i przeprowadzki do nowego domu.

Zagraniczni doradcy finansowi mogą pomóc Ci odkryć najskuteczniejsze sposoby zarządzania swoimi finansami, aby zarządzanie majątkiem nie było najważniejsze w przypadku przeprowadzki za granicę. Otrzymanie fachowej, wiarygodnej i prawdziwie niezależnej porady finansowej jest niezbędne do planowania emerytury w Hiszpanii, dlatego skontaktuj się z takimi ekspertami, aby nie mieć wątpliwości co do podjęcia tak istotnej decyzji.