Zrób kurs Excela w Krakowie i wygryź konkurencję!

Na świecie jest ponad 1,2 miliarda ludzi korzystających z pakietu Microsoft Office pod różnymi postaciami. Najpopularniejszą funkcją jest edytor tekstu Word, na drugim miejscu znajduje się arkusz kalkulacyjny Excel. Rynek pracy jest z definicji konkurencyjny.

Na stanowiskach administracyjnych i zarządczych dobra znajomość pakietu Microsoft Office, w tym korzystania z programu Excel, dotyczy podstawowych lub pożądanych wymagań większości opisów stanowisk. Jednak pakiet Office jest aktualizowany przez firmę Microsoft w rocznych cyklach z dodatkowymi funkcjami, o których myślała firma lub o których użytkownicy prosili / sugerowali. Średni czas wymiany komputera lub laptopa również wynosi około 3 lata, ale zwykle nie jest to ten sam czas, co aktualizacja pakietu Office. Na przykład w większości dużych organizacji obowiązuje zasada, aby nie instalować najnowszej wersji oprogramowania, dopóki nie będzie ona dostępna na rynku przez rok. Gdy nieuniknione „błędy” zostały wykryte przez innych, a następnie naprawione przez firmę Microsoft. Jest więc prawdopodobne, że większość użytkowników Office będzie używać programu Excel, który jest co najmniej o jedną wersję starszą od aktualnej wersji, a nawet dwie. Dlatego dobra znajomość programu Excel starszej wersji wciąż może nie wystarczyć dla organizacji, która chce rekrutować, ale obecnie przechodzi na nowszy Excel. Nawet ci, którzy używają usługi Office 365 online, muszą mieć świadomość, że będzie ona również co najmniej sześć miesięcy za obecną wersją, ponieważ sam Microsoft nie chce oferować „błędnego” oprogramowania swoim klientom online, starając się je wcześniej rozwiązać. aplikacja zostaje uruchomiona.

Czy powinieneś wziąć udział w kursie online Excel?

Tak kurs Excela w Krakowie jest dla Ciebie jeśli:

  • szukasz nowej pracy,

  • chcesz awansu na obecnym stanowisku,

  • planujesz chcesz rozwinąć swoje umiejętności po powrocie na rynek pracy.

Podjęcie kursu samodzielnie, zamiast czekania na zaplanowane przez firmę szkolenie, wykazuje inicjatywę i zrobi wrażenie na menedżerach. Możesz także zyskać dobrą reputację jako osoba, do której należysz się w sprawach IT. Umiejętność posługiwania się późniejszą wersją produktu niż Twoi koledzy również powinna dać Ci przewagę i powinieneś umieścić numer wersji w swoim CV. Może być to, co doprowadzi Cię do rozmowy kwalifikacyjnej przed innymi kandydatami. Istotną zaletą kursów online jest to, że zwykle zawierają bibliotekę przykładowych arkuszy kalkulacyjnych, pokazujących rzadko używane, ale często bardzo przydatne funkcje, które można wprowadzić do swojej organizacji. Te arkusze kalkulacyjne będą zawierały notatki wyjaśniające cel funkcji, sposób jej tworzenia, a co ważne, arkusze kalkulacyjne będą „czyste”. Nie będą miały uszkodzonych linków ani „ukrytych” poprawek. Ponieważ zostały opracowane przez ekspertów Excela, są zazwyczaj najbardziej zwięzłe pod względem formuł i linków.

Problem z istniejącymi arkuszami kalkulacyjnymi Excel w organizacjach polega na tym, że zostały one poprawione przez wiele osób, często z niewielką lub żadną dokumentacją wyjaśniającą, co się dzieje (lub powinno się wydarzyć) w każdej komórce, arkuszu lub połączonych arkuszach kalkulacyjnych. Rozpoczynanie od „czystego” arkusza kalkulacyjnego zapewnia znaczny poziom rzetelności.