Dowiedz się dlaczego zakup używanej ciężarówki to lepszy pomysł niż nabycie nowej!

Jest to debata już stara, ale niezmienna: nowe pojazdy vs używane. Wielu twierdzi, że nowe samochody są bardziej niezawodne, mają gwarancje, dlatego są warte swojej wagi w złocie i mają zaktualizowane funkcje techniczne i bezpieczeństwa. Inni powiedzą, że jeśli kupisz używane, nie musisz spłacać pożyczki wraz z odsetkami, a cena zakupu nie będzie tak wysoka.

silhouette-2067153_960_720

Ale co z używanymi ciężarówkami? Ta debata dotyczy również ich. Chociaż istnieją pewne zalety i wady związane z kupnem używanej ciężarówki, mogę powiedzieć ci trzy powody, dla których kupowanie używanej ciężarówki jest lepsze niż kupienie nowej.

Niższa cena

Ciężarówki są drogie, wiele z nich ma już cenę wyjściową na bardzo wysokim poziomie, zatem jeśli szukasz pełnowymiarowej wersji dla potrzeb biznesowych musisz się naprawdę mocno wykosztować. Nieco inaczej jest z używaną ciężarówką. Używany model jest znacznie tańszy, a do tego dzisiaj ciężarówki i SUV-y są obecnie bardzo popularne, ceny będą nieznacznie wyższe niż wtedy, gdy nie ma nich popyt. Ale to nie zmienia faktu, że używana ciężarówka nadal będzie znacznie tańsza niż nowa, zwłaszcza jeśli kupisz taką, która ma od 10 do 20 lat. Na przykład tu można kupić ciężarówki używane w bardzo dobrym stanie i naprawdę niskiej cenie.

Czy to wygląda na zbyt stare? Cóż, nie jest. Tak, wiele pełnowymiarowych ciężarówek jest używanych do intensywnych prac. Ale jeśli nie kupisz jednego z tych modeli, zakupiony pojazd powinien być w porządku. Po prostu sprawdź, czy nie ma śladów zużycia i zapytaj, czy ciężarówka była używana do ciężkiej pracy, jak np. podczas holowania lub do prac rolniczych. Jeśli tak, nie kupuj tej ciężarówki. Ponieważ najprawdopodobniej będzie miał nadmierną ilość zużycia silnika, hamulców czy sprzęgła, jeśli był używana np. w kontekście tych dwóch przykładów pracy wymienionych powyżej.

Trwały zakup

Niezawodność i trwałość to dwie różne rzeczy. W przypadku niektórych ciężarówek wytrzymałość spadła – tak jest z wieloma nowymi modelami. Ale używane, starsze ciężarówki były zrobione tak, że są właściwie nie do zdarcia.

To prawda, nie wszystkie ciężarówki mają ten sam poziom jakości, ale jeśli chodzi o starsze używane ma się na to większą szansę niż w przypadku nowych. Niektóre nowe nadal są wytwarzane głównie z materiałów wysokiego gatunku, tak jak niegdyś. Ale niektórzy twierdzą, że to jak były zaprojektowane niegdyś starsze modele sprawia, że są jeszcze trwalsze.

Jeśli martwisz się o niezawodność starszej używanej ciężarówki, nie musisz jej kupować od 1990 roku. Istnieje wiele programów, które oferują ci używane ciężarówki, które nie mają więcej niż pięć lat, a także gwarancję niezawodności i wysokiej jakości. Bez problemów.

Zatem starsza używana ciężarków to dobry pomysł, bo jest to:

  • niższa cena (najprawdopodobniej),

  • bardziej trwała konstrukcja,

  • gwarancja niezawodności.

Jeśli ktoś chciałby stwierdzić, że kupienie używanej ciężarówki nie jest dobrym pomysłem – musiałby mieć naprawdę mocne argumenty przeciwko tym wymienionym powyżej.