Dopalacz dla Twojej firmy – czyli Webinary!

Webinar_Flat_Icon_Set_REZERVA

Nie ma obecnie firmy, która niezależnie od branży, w której funkcjonuje nie korzysta z Internetu. Z racji tego, że potencjalny klient najczęściej szuka informacji o interesującej go firmie właśnie w sieci, dobrze jest w tej sieci działać. Oczywiście strony internetowe czy informacje na portalach społecznych to już norma, dlatego warto znaleźć takie rozwiązanie, które podkręci funkcjonowanie przedsiębiorstwa. chcąc postawić na komunikację, warto zapoznać się z możliwościami, jakie dają platformy online. Ile platform w sieci, tyle dostępnych narzędzi, wspomagających komunikację. Warto przyjrzeć się ich działaniu, aby rozpoznać potencjalne korzyści płynące z ich użytkowania.

Zalety

Platformy, takie jak ta na etutorium.pl podpowiada kilka podstawowych zastosowań. Przede wszystkim za jej pomocą można stworzyć prezentację, która zapadnie w pamięć potencjalnym odbiorcom. Jest to plus z tego względu, że prezentacja jest najczęściej wybieraną formą przekazywania informacji. Platforma organizuje również takie wydarzenia, jak wideokonferencje, pokazy podkręcające poziom sprzedaży, szkolenia czy spotkania wewnątrz firmy, a to wszystko z dowolnego miejsca na ziemi.

Jakie funkcje

Na wstępie należy zacząć od przejrzystego interfejsu.  Jest to szczególnie ważne, gdy użytkownik dopiero rozpoczyna swoją przygodę z webinarami i oczekuje nieskomplikowanej obsługi. Korzystając z platformy na etutorium.pl można liczyć również na takie funkcje, jak wysyłanie zaproszeń do uczestników wirtualnego spotkania, możliwość przeprowadzenia ankiety, zarządzanie uczestnikami, poprzez chociażby udzielanie im głosu, komunikacja na bieżąco poprzez czat, umożliwiający zadawanie pytań czy wsparcie techniczne na każdym etapie organizacji szkolenia.

Koszty

Za korzystanie z takiej platformy pobierane są opłaty, zazwyczaj w postaci miesięcznego abonamentu. Jest on uzależniony od ilości uczestników, biorących udział w wirtualnym spotkaniu. Za korzystanie z platformy przez około 100 osób to koszt oscylujący na poziomie 100 złotych, za 300 osób wysokość abonamentu waha się na poziomie około 250 złotych. na rynku istnieją także platformy obsługujące spotkania online na dużą skalę, nawet do 1000 użytkowników. Opłata jest stała, niezależnie od ilości przeprowadzonych miesięcznie eventów. Porównując je jednak z kosztami tradycyjnego szkolenia, w którym należy zorganizować transport, noclegi czy zapłacić prelegentowi, koszty te są naprawdę niewielkie.

Możliwości wykorzystania

Platformy do komunikacji online warto wykorzystać do komunikacji. Może to być komunikacja między pracownikami firmy lub filiami jednego przedsiębiorstwa. Jednak korzystając z kompletu narzędzi można także za pomocą platformy komunikować się z potencjalnymi klientami. W ten sposób można doskonale zaprezentować usługi i produkty firmy. Wykorzystując w pełni narzędzia i funkcje platformy można zaprezentować produkty firmy w oryginalny sposób, który wyróżni firmę spośród konkurencji. Warto więc zapoznać się z wachlarzem możliwości platformy, bowiem odpowiednio wykorzystane mogą rozwinąć firmie skrzydła.