Czym jest ubezpieczenie komercyjne w UK i dlaczego warto je mieć?

Ubezpieczenia komercyjne to ubezpieczenia przeznaczone głównie dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pozwalają one na uniknięcie ewentualnych konsekwencji finansowych wynikających z nieprzewidzianych kłopotów, które może napotkać przedsiębiorca prowadząc firmę. Dodatkowym powodem, dla którego warto rozejrzeć się za odpowiednim dla nas ubezpieczeniem biznesowym jest fakt, że jest to coraz częstszy wymóg kontrahentów i zleceniodawców.

Na to, jakie ubezpieczenie firmy w UK jest dla nas najlepsze wpływać będzie rodzaj prowadzonej przez nas działalności. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenia komercyjne dzielą się na Wyspach na te obowiązkowe i dobrowolne.

Ubezpieczenia obowiązkowe

Employers’ liability insurance to ubezpieczenie dla pracodawców. Ma ono za zadanie zabezpieczyć firmę na wypadek roszczeń pracowników w ramach rekompensaty za szkody poniesione w wyniku wykonywanej pracy, przy czym nie ma znaczenia forma zatrudnienia. Jako że jest to ubezpieczenie wymagane przez brytyjskie prawo, jego brak może wiązać się z karami finansowymi, które mogą być naliczane za każdy dzień działania biznesu, w czasie którego polisa nie była wykupiona.

Drugim obowiązkowym ubezpieczeniem jest commercial vehicle insurance, które przeznaczone jest dla przedsiębiorstw korzystających z samochodów służbowych. Warto pamiętać, że nawet jeśli pracownicy korzystają ze swoich własnych samochodów, ale dzieje się to w godzinach i w ramach wykonywanej pracy, niezbędne jest zadbanie o ubezpieczenie biznesowe tego samochodu.

Ubezpieczenia dobrowolne

Professional indemnity insurance przeznaczone jest dla osób pracujących w branżach doradczych (np. doradca finansowy lub broker ubezpieczeniowy) oraz usługowych (np. budowlaniec, elektryk, czy dentysta). Celem tej polisy jest zabezpieczenie na wypadek popełnienia błędu lub zaniechania w ramach wykonywanych obowiązków służbowych. Ubezpieczenie obejmuje również przypadki zniszczenia, a także kradzieży, danych, dokumentów oraz pieniędzy należących do klienta.

Public liability insurance ma na celu ochronę firmy przed kosztami finansowymi związanymi z utratą zdrowia lub mienia przez osoby trzecie w wyniku błędów popełnionych przez Ciebie lub Twoich pracowników. Mimo, że ubezpieczenie to nie jest obowiązkowe, warto je wykupić, by zapewnić swojej firmie bezpieczeństwo. Jest ono szczególnie przydatne dla biznesów w branży budowlanej, gdzie istnieje duże ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych komplikacji.

Kolejnym rodzajem polisy, na który przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę jest business contents insurance. Jeśli posiadasz sprzęty, które są niezbędne do dalszej działalności Twojej firmy, wykupienie tego ubezpieczenia zabezpieczy je na wypadek uszkodzeń lub kradzieży. Dzięki temu Twój biznes będzie mógł szybko wznowić działalność, a Ty unikniesz pogorszenia swojej sytuacji finansowej.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia zapewni Ci bezpieczeństwo i komfort w prowadzeniu działalności. Jeśli nie jesteś pewny, jakie ubezpieczenie będzie najlepsze w przypadku Twojej firmy warto skorzystać z porady doświadczonego doradcy ubezpieczeniowego, który pomoże w znalezieniu najlepszego rozwiązania.