Chcesz być dumny ze swojego patio? Mądrze dobierz meble!

Zakup mebli ogrodowych na patio jest równie trudny jak wybór tradycyjnych mebli wewnętrznych, takich jak sofa lub stół jadalny. Patio samo w sobie jest teraz postrzegane jako pokój na świeżym powietrzu, a doświadczeni klienci traktują go z taką samą dbałością o szczegóły, jakie poświęcają wnętrzom swoich domów.

Wybór mebli na patio – od czego zacząć?

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki związane z zakupem, skorzystaj z tego samego projektu i motywu w swojej przestrzeni mieszkalnej na zewnątrz, jak w przypadku wnętrza domu. W końcu twoje patio powinno być przedłużeniem domu. Powinieneś czerpać tę samą dumę z wystroju wnętrza swojego patio i szerszego ogrodu, a po tym, jak określisz swoją wizję tego, co uważasz za najlepsze meble ogrodowe do posiadanej przestrzeni, następną fazą jest zawsze rozważyć sposoby ułożenia ich na miejscu.

Weź pod uwagę cel swojego patio.

Czy to dla relaksu, czy też zorganizujesz tam grill? Czy Twój system dźwiękowy wystaje na zewnątrz? Czy potrzebujesz dużego stołu do jadalni na świeżym powietrzu? Czy będzie przejście z domu do ogrodu? Każdy z nich jest elementem projektu. Wybierz obszary użytkowania i zaplanuj wygodne ścieżki między nimi. Na przykład patio można podzielić na część kuchenną i miejsce do siedzenia i relaksu, w którym stoły do ogrodu będą grały główną rolę. To dobry punkt wyjścia do planów projektowania patio. Pamiętaj tylko, aby trzymać obszar wokół grilla z dala od mebli, a to zapewni bezpieczeństwo małym dzieciom i gościom podczas zabawy na patio, jak również sprawi, że nie sprawisz kłopotów swoim gościom. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie możesz dostać najmodniejsze stoły ogrodowe w najlepszych cenach – zobacz ofertę Edinos.pl.

Patio i meble: jak to urządzić?

Istnieje tak wiele różnych sposobów na stylizację i wyposażenie tarasu lub patio, od użytych materiałów i schematów sadzenia po meble i dekoracje ogrodowe. Podobnie jak w przypadku wnętrz, kluczowe znaczenie ma umieszczenie mebli ogrodowych na patio. Wybierając meble ogrodowe, pomyśl o wszystkich aspektach ogrodu, które lubisz i o tym, jak korzystasz z ogrodu. Na przykład spójrz na układanie mebli w punkcie centralnym.

Jeśli masz oszałamiające widoki poza granicami ogrodu, takie jak pejzaże wsi, powinieneś utrzymywać swoje stoły i krzesła w pozycji, która pozwoli ci podziwiać widok. Zwrócenie uwagi na ławkę ogrodową może być bardzo przyciągające wzrok i zachęci odwiedzających do tego, by zechcieli tam usiąść i podziwiać krajobrazy. Możesz także skupić się na tym od innej strony, umieszczając małe rośliny wraz z innymi ozdobami w pobliżu miejsca, w którym prawdopodobnie umieścisz krzesła i stoły.

Pamiętaj o tym, jak usytuowane jest twoje patio w odniesieniu do domu i jaki masz do niego dostęp. Na przykład, jeśli meble mają znajdować się w pobliżu drzwi do oranżerii lub drzwi balkonowych, które prowadzą do salonu – musisz upewnić się, że style obu pokoi dobrze ze sobą współpracują. Im dalej będą znajdować się twoje przestrzenie, tym większe masz szanse na nieco większą różnorodność.