Siedzący tryb pracy kontra nasze nawyki żywieniowe – z którymi walczyć?

Praca siedząca wydaje się z pozoru wymarzona. Jednak codzienne spędzanie w pozycji siedzącej kilku lub kilkunastu godzin może być negatywne w skutkach. Jeśli do tego dorzucimy kiepskie nawyki żywieniowe, może się okazać, że siedzenie w pracy skończy się nadwagą, kiepskim samopoczuciem, a także dolegliwościami ze strony kręgosłupa i narządów ruchu.

Gdy siedzimy w pracy, nie spalamy w ciągu dnia tylu kalorii co osoby, które pracują fizycznie i wymagają regularnego uzupełniania energii. Dobrze jest więc zwrócić uwagę na to, co mamy na talerzu na drugie śniadanie czy na lunch. Wiele kalorii nie zostanie bowiem spożytkowanych, a odłożą nam się w tkance tłuszczowej. Jeśli chcemy zdrowo się odżywiać, warto wiedzieć mniej więcej, jakie jest nasze dobowe zapotrzebowanie kaloryczne przy pracy siedzącej i na tej podstawie komponować sobie codzienne posiłki. Gdy codziennie będziemy jeść zbyt dużo w stosunku do zapotrzebowania, nie ma się co dziwić, że waga szybko będzie szła w górę.

Nieustanne podjadanie

Oczyszczanie organizmuZłym nawykiem, zarówno w przypadku siedzącej pracy, jak i siedzenia w domu przed telewizorem, jest podjadanie wszystkiego, co mamy pod ręką. W ten sposób tracimy kontrolę nad ilością zjadanych pokarmów, a co za tym idzie – także kalorii. Często sięgamy po różnego rodzaju przekąski, jak cukierki, czekoladki, ciastka, batony, a także słone przekąski. Większość z tych produktów nie ma zbyt wielu wartości odżywczych. Zawierają natomiast puste kalorie, które mogą się przyczyniać do wzrostu wagi. Jeśli nie jesteśmy w stanie wytrzymać bez przegryzania czegoś w czasie pracy, warto zamiast słodyczy czy słonych przekąsek sięgać po warzywa, owoce czy bakalie. Oczywiście, w ich przypadku również nie można ich jeść bezkarnie w dowolnych ilościach. Co za dużo ,to niezdrowo także w przypadku produktów, które są uważane za zdrowe i wartościowe. Nie zapominajmy, że w owocach jest sporo cukrów, które również mogą przyczyniać się do wzrostu wagi.

Zrezygnuj z nadmiaru kawy

Złe nawyki żywieniowe dotyczą nie tylko tego, co jemy, ale również tego, co na co dzień pijemy. Wiele osób w czasie pracy sięga po niezdrowe, gazowane napoje, które pełne są sztucznych składników i cukru. Nadmiar tego rodzaju napojów powoduje szybki przyrost wagi, kiepsko też wpływa na nasze samopoczucie. Podobnie jest w przypadku nadmiaru wypijanej kawy. Jedna czy dwie kawy z pewnością dodadzą energii, jeśli jednak sięgamy po nią częściej, kawa może powodować ospałość, zniechęcenie i brak motywacji do dalszej pracy. Kiepskie odżywianie i niewłaściwe napoje powodują, że czujemy się ciężko, mamy kiepskie samopoczucie, przybieramy na wadze, a często mamy również wiele dolegliwości zdrowotnych. Warto zmieniać nawyki żywieniowe nie tylko dla sylwetki, ale również dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli chcemy zadbać o zdrowie, warto również regularnie oczyszczać organizm z toksyn i pasożytów, które kiepsko na nas wpływają. Na opinie-konsumentow.pl/germixil/ znajdziemy sporo ciekawych informacji i opinii na temat preparatów przeciw pasożytom, które pomagają skutecznie pozbyć się niepotrzebnego nam życia wewnętrznego.