Gniew bogów czy klątwa wiedźmy? Poznajmy prawdziwe przyczyny zaburzeń erekcji!

Teraz, gdy naukowcy znają przyczyny i opracowali szereg metod leczenia, aby sobie z nimi poradzić, warto porozmawiać o tym odwiecznym schorzeniu i jest to dobra wiadomość dla milionów mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji.

Mówiąc najprościej, zaburzenia erekcji to niezdolność mężczyzny do uzyskania lub utrzymania erekcji na tyle silnej, aby zapewnić satysfakcjonujący stosunek płciowy. Jest to oczywiście stan, który towarzyszył nam od wieków, a do niedawna był to rodzaj problemu, na który mężczyźni (i ich partnerzy) cierpieli w milczeniu. Przez wieki wierzono, że jest wynikiem nadprzyrodzonej aktywności, gniewu bogów lub klątwy wiedźmy. W późniejszych czasach uważano, że przyczyna jest czysto psychologiczna lub związana z jakimś moralnym upadkiem.

W XXI wieku skończyła się epoka wstydu milczenia na temat zaburzeń erekcji. Ponieważ naukowcy osiągnęli lepsze zrozumienie fizjologicznych mechanizmów związanych ze zdrowiem seksualnym mężczyzn i przy wielu dostępnych obecnie opcjach leczenia, rozmowa o zaburzeniach erekcji stała się pierwszym krokiem do rozwiązania tego problemu.

Podobnie jak w przypadku większości funkcji organizmu, osiągnięcie erekcji wymaga precyzyjnej sekwencji zdarzeń, a zaburzenia erekcji mogą wystąpić, gdy którekolwiek z niezbędnych zdarzeń zostanie zakłócone. Co najmniej 75% przypadków jest wynikiem przyczyny fizycznej, takiej jak choroba, uraz lub skutki uboczne leków. Chociaż stan ten występuje najczęściej u starszych mężczyzn, zaburzenia erekcji nie są nieuniknioną częścią starzenia się. W rzeczywistości można go leczyć z pomocą środków takich jak https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html w każdym wieku.

Mechanika męskiej odpowiedzi seksualnej

1.Erekcja zaczyna się od stymulacji sensorycznej lub umysłowej lub połączenia obu.
2. Impulsy w mózgu, kręgosłupie i okolicy penisa powodują rozluźnienie mięśni ciał jamistych, umożliwiając przepływ krwi przez tętnice i wypełnianie przestrzeni.
3.Krew wytwarza ciśnienie w ciałach jamistych, powodując rozszerzenie penisa.
4. Erekcja kończy się, gdy mięśnie prącia kurczą się, aby zatrzymać napływ krwi i otworzyć żyły na odpływ krwi.

Każde zaburzenie, które powoduje uszkodzenie zaangażowanych nerwów lub upośledza przepływ krwi w penisie, może powodować zaburzenia erekcji. Choroby – takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba lub uszkodzenie nerwów, stwardnienie rozsiane, miażdżyca tętnic i choroby serca – stanowią większość przypadków zaburzeń erekcji. Wybór stylu życia, który przyczynia się do chorób serca i problemów naczyniowych, również zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji. Palenie, nadmierne spożycie alkoholu, nadwaga i brak ćwiczeń również mogą być przyczyną zaburzeń erekcji.

Wiele powszechnych leków – takich jak leki na nadciśnienie, leki przeciwhistaminowe, przeciwdepresyjne, uspokajające, zmniejszające apetyt i cymetydyna, lek na wrzody – może zakłócać mechanikę erekcji i prowadzić do zaburzeń erekcji. Szacuje się, że mniej niż 25% zaburzeń erekcji jest spowodowanych głównie przez czynniki psychologiczne, takie jak stres, lęk, poczucie winy, depresja, niska samoocena i lęk przed niepowodzeniem seksualnym.