Pomysł na biznes: depilacja laserowa

dep

Laserowe usuwanie włosów to zabieg medyczny, który wykorzystuje pulsującą wiązkę, aby wyeliminować niechciane włosy. Procedura, która odnosi się zarówno do mężczyzn i kobiet, zazwyczaj wymaga więcej niż jednej sesji i może wymagać wielu zabiegów i terminów utrzymania skóry w należytym stanie. Założenie gabinetu oferującego laserowe usuwania włosów może okazać się lukratywne. Przemysł ten jest regulowany przez każde państwo, przy czym większość państw wymaga szkolenia, certyfikacji i pewnego stopnia nadzoru ze strony osoby, która to wykonuje.

Depilacja laserowa – od czego zacząć?

Skontaktuj się z departamentem państwowej służby zdrowia i samorządem, aby poznać zasady i zasady dotyczące usuwania włosów laserem. Oprócz jakichkolwiek pozwoleń i licencji musisz też profesjonale kosmetyczki, dla których taka depilacja nie ma tajemnic, wiedzą jakie są depilacja laserowa przeciwwskazania. Potrzebne będzie również zezwolenie na prowadzenie działalności.

Biznes plan

Później przyjdzie czas na opracowanie biznes planu określającego, w jaki sposób zamierzasz konkurować z już istniejącymi klinikami. Musisz pomyśleć jak zamierzasz pozyskać finansowanie, jakie są twoje przewidywane wymagania co do personelu. Opisz koszty certyfikacji i licencjonowania oraz planowane strategie marketingowe. Musisz szczegółowo określić opcje uzyskania kapitału, czy to poprzez osobiste oszczędności, pożyczki biznesowe czy pożyczki osobiste, aby mieć budżet na inwestycje.

Uzyskanie zatwierdzonych przez państwo szkoleń i certyfikacji jest to kolejna rzecz, jaką warto rozważyć. Możesz też wynająć te osoby, które już mają kwalifikacje jako estetyk, elektrologik, dermatolog lub pielęgniarka, aby zapewnić swoim klientom gwarancję, że ty i twój personel jesteście porządnie wykwalifikowani.

Lokal

Musisz znaleźć odpowiednią powierzchnię handlową w centrum handlowym lub parku biznesowym o wysokiej widoczności, najlepiej zlokalizowaną w większej części miasta. Najlepszą opcją jest depilacja i mezoterapia igłowa (zobacz tutaj http://www.akademiazdrowejskory.pl/) oferowane w ramach ekskluzywnych centrów handlowych lub w pobliżu butików. Laserowe usuwanie włosów to luksus. Twoimi klientami będą prawdopodobnie mężczyźni i kobiety w wieku od 21 do 45 lat. Musi to być miejsce, które pasuje do tej demografii i jest łatwo dostępne dla tej grupy docelowej.

Zatrudnij dyrektora medycznego w celu nadzoru nad protokołami dotyczącymi obiektu i fajnie byłoby, gdyby był dostępny do konsultacji w trybie nagłym. Następnie opracuj umowę z wyszczególnieniem potencjalnych zagrożeń związanych z usuwaniem włosów laserem.

Musisz też uzyskać licencję na urządzenie. To wiąże się z zakupem aparatu laserowego zatwierdzonego przez urząd Skontaktuj się bezpośrednio z producentami tych sprzętów, aby omówić, który laser jest odpowiedni dla jakiego klienta i jakich szczególnych parametrów można oczekiwać od każdego sprzętu.

Zatrudnienie wykwalifikowanego, przyjaznego personelu, z odpowiednimi certyfikatami jest wisienką na torcie tego biznesu. Potem już promuj swoją firmę. Opracuj stronę internetową i broszury, które szczegółowo przedstawiają świadczone przez Ciebie usługi, referencje i informacje o personelu, ich szkoleniach i kwalifikacjach.