Podróże służbowe statkiem – jak rozliczać czas pracy?

hotele hel

Podróże służbowe są wpisane w działalność wielu firm, które pracują nad rozwijaniem działalności, poszerzaniem rynku zbytu czy zdobywaniem nowych klientów nie tylko w regionie, w którym działa firma, ale również na całym świecie. Jeśli planujemy wysyłać pracowników w podróże służbowe, trzeba zadbać o to, by te wyjazdy były właściwie zaplanowane i dopięte na ostatni guzik.

Podróże służbowe nie zawsze organizowane są autami służbowymi, pociągami czy samolotami. Nie brakuje również osób, które służbowo podróżują statkami. Taka podróż trwa zdecydowanie dłużej, jednak w wielu przypadkach nie ma innej możliwości, by zorganizować bezproblemowy transport w konkretne miejsce. Nie brakuje też osób, które po prostu boją się latać samolotami i wolą spędzić kilka dni na statku niż kilka godzin w powietrzu. Podróże statkami często realizowane są w te miejsca, do których nie dociera transport lotniczy. Co ciekawe, oprócz dotarcia do miejsca docelowego, można spędzić atrakcyjnie czas i podczas podróży służbowej także wypocząć w niezwykłych miejscach.

Dobre rozliczenia wykona profesjonalny księgowy

Każda podróż służbowa, także ta, która odbywa się na statku, wymaga odpowiedniego przygotowania, ale też właściwego rozliczania czasu pracy. Jest to przecież co najmniej kilka dni, które pracownik spędza poza siedzibą firmy. Rozliczanie czasu pracy w takiej sytuacji jest dosyć skomplikowane, dlatego nie należy robić tego samodzielnie, a polecić rozliczenie profesjonalnej księgowej. Nie trzeba jednak od razu mieć księgowego na etacie. Dobrym pomysłem jest korzystanie z zewnętrznych usług księgowych. Księgowa szybko i sprawnie rozliczy czas pracy pracownika podróżującego statkiem. Wiele z takich wydatków można wrzucić w koszty jako wydatki związane z prowadzeniem działalności. Nie trzeba więc się obawiać, że podróże służbowe statkiem będą nadmiernym obciążeniem dla firmowego budżetu. Każdy właściciel firmy powinien mieć również odpowiednie środki na realizowanie podróży służbowych, gdyż bez tego niemożliwe jest regularne rozwijanie firmy.

Podróż dobrze zaplanowana

Przed każdą podróżą służbową, nie tylko ta realizowaną statkiem, należy zadbać o to, by wszystko było idealnie zorganizowane. Przede wszystkim, trzeba zarezerwować odpowiednie miejsca noclegowe. Dobre hotele hel czy inne miejsca nad morzem, w górach i innych ciekawych lokalizacjach bywają zarezerwowane na długo przed konkretnym terminem. Dobrze jest więc zarezerwować miejsce z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej, jeśli już w momencie zaplanowania terminu wyjazdu, zaczniemy szukać dobrego i sprawdzonego hotelu. Szukanie noclegu na ostatnią chwilę nie będzie dobrym pomysłem. To szczególnie ważne wtedy, gdy planujemy pobyt w miejscu, które jest bardzo atrakcyjne turystycznie i przez cały rok jest oblegane przez turystów. W takim przypadku z pewnością z dnia na dzień nie da się zorganizować noclegu na odpowiednim poziomie.