Oświetlenie led nie jedno ma imię

Urządzanie mieszkania jest tematem często poruszanym na forach internetowych, ponieważ niewiele osób planujących remont korzysta z usług architektów wnętrz. Dzięki ogromnej ilości informacji dostępnych w internecie na rozmaite tematy, ludzie starają się sami przygotować do przeprowadzenia remontu. Zazwyczaj wiąże się to z obniżeniem kosztów. Jednak, jakie ciekawe rozwiązania stosowane są obecnie?
Niezależnie od typu remontowanego pomieszczenia, a więc kuchni, łazienki, czy sypialni z czasem pojawiają się coraz to nowe rozwiązania ułatwiające zarówno prace remontowe, jak i późniejsze użytkowanie.

Poza nowoczesnymi sprzętami AGD z dostępem do internetu istnieje wiele innych ciekawych aranżacji związanych z meblami, czy oświetleniem. Ze względu na dbałość o budżet domowy doskonałym pomysłem jest oświetlenie led. Jak wiadomo, tradycyjne żarówki są tańsze, jednak pobierają znacznie więcej prądu, a do tego ich żywotność jest znacznie krótsza w porównaniu z ledami. Z upływem czasu ta technologia oświetlenia wciąż się rozwija, z związku z tym ceny pojedynczych żarówek są niższe. Jednak oświetlenie led nie dotyczy tylko górnego oświetlenia opierającego się na żarówkach.

Bardzo wygodnym i cenionym rozwiązaniem jest taśma led instalowana w najróżniejszych miejscach. Najbardziej znanym pomysłem jest ulokowanie takiej taśmy pod górnymi szafkami kuchennymi, tak aby dobrze oświetlone były blaty robocze. Innymi rozwiązaniami są podświetlenia takimi taśmami schodów, czy elementów pod sufitem. Jednak liczba możliwości jest nieskończona. Od niedawna producenci mebli zainteresowali się tym rozwiązaniem, umieszczając oświetlenie led w szafach, aby można było łatwiej przeglądać zasoby garderoby. Bardzo estetycznym, a wręcz piorunującym rozwiązaniem jest również instalacja oświetlenia w specjalnych szufladach na zegarki i biżuterie. Specjalnie dobrany kolor światła może zamienić zwyczajną szufladę w elegancki schowek.

Czołowi producenci oświetlenia nie spoczywają na laurach, ciągle opracowując nowe udogodnienia. Jednym z nich jest możliwość sterowania oświetleniem led za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon. To rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że z poziomu aplikacji można nie tylko włączyć lub wyłączyć światło, ale można również zmieniać jego barwę i natężenie. W związku z tym z jednej lampy możemy korzystać do pracy przy mocnym jasnym i chłodnym świetle, przed snem możemy przytłumić to światło zmniejszając natężenie i zmienić barwę na bardziej pomarańczową. Dodatkowo możemy ustawić godzinę, kiedy ma się włączyć i wyłączyć bez naszej ingerencji.

Taka mnogość możliwości zapewnia ogromny komfort i wygodę użytkowania. Dodatkowym atutem jest to, że oświetlenie led przy znacznie dłuższej żywotności pobiera znacznie mniejszą ilość energii w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. Zatem jak najszybciej powinniśmy wymienić nasze stare tradycyjne żarówki na oświetlenie ledowe w trosce o budżet domowy ale również o środowisko, w którym będzie mniej odpadów ze względu na użytkowanie ledów.