Kryptowaluty – jak z nich korzystać w swoim biznesie?

Czy Twoja firma powinna dodać krypto-walutę do swoich opcji płatności? Oto kilka powodów, dla których jest to dobry pomysł – i kroki, które należy podjąć, aby to się stało.

blockchain-3212312_960_720

Pewne kontrowersje i wyzwania wiążą się z używaniem kryptowaluty, ale wielu właścicieli firm stosuje kryptowaluty, takie jak Bitcoin dla transakcji. Jednym z powodów jest to, że korzystanie z najnowszych technologii jest świetnym sposobem na wyróżnienie się spośród innych firm na rynku, które jeszcze nie odkryły jaki potencjał ma w sobie ten dochód pasywny.

Nie wiesz, czym jest kryptowaluta? Kryptowaluta to po prostu cyfrowa waluta, która polega na technologii szyfrowania w celu przeniesienia wartości za pośrednictwem Internetu. Ta forma waluty działa niezależnie od systemu bankowego i może być używana w wielu krajach, takich jak gotówka. Najczęstszym zastosowaniem krypto-waluty jest sprzedaż i kupowanie towarów lub usług online.

Kryptowaluta to inny sposób, w jaki firmy mogą akceptować płatności od klientów lub płacić sprzedawcom. Zastanawiasz się, czy akceptowanie kryptowalut jest odpowiednim rozwiązaniem dla Twojej firmy? Odpowiedź zależy od potrzeb Twojej firmy, ale zazwyczaj kryptowaluty są korzystne z różnych powodów. Spójrz na te kilka powodów, dla których akceptowanie kryptowalut może pomóc twojemu biznesowi rozwijać się i odnosić sukcesy.

1. To pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Z biegiem lat amerykańscy sprzedawcy zapłacili ponad 78 miliardów dolarów opłat związanych z przetwarzaniem kart kredytowych i debetowych. Kryptowaluty są zdecentralizowane, więc nie wymagają od banku weryfikacji każdej transakcji. Oznacza to, że Twoja firma wyeliminuje te opłaty, oszczędzając od 2 do 5 procent każdej transakcji. Dotyczy to również firm takich jak PayPal. Koniec z dzieleniem się ciężko zarobionymi dochodami z instytucjami finansowymi.

2. Transakcje będą przetwarzane szybko.

Czekanie, aż środki staną się dostępne na koncie bankowym, jest frustrujące. Nie musisz czekać na transakcje kryptowalutowe. W wielu przypadkach transakcje odbywają się w czasie rzeczywistym lub w ciągu kilku minut. Nie ma różnych banków spowalniających proces płatności. Wysokie prędkości transakcji są bonusem – w dzisiejszym świecie natychmiastowej satysfakcji nikt nie lubi czekać.

3. Waluta działa na całym świecie.

Jest wiele korzyści dla waluty międzynarodowej i jest to szczególnie przydatne, jeśli Twoja firma eksportuje usługi i towary lub kupuje materiały z innych krajów. Bitcoin i inne kryptowaluty pomagają uniknąć kosztownych opłat za transakcje zagraniczne lub kursów wymiany.

4. Unikasz oszustw i obciążeń zwrotnych.

Kryptowaluta jest porównywalna do gotówki, ponieważ masz dostępne fundusze lub nie. Ten system weryfikuje fundusze i sprawia, że ​​wydawanie więcej niż masz jest niemożliwe. Przy płatności kryptowalutami obie strony muszą zatwierdzić każdą transakcję. W rezultacie nie ma żadnych obaw, a obciążenia nie będą się już pojawiać.

No i – możesz pozyskać nowych klientów! A tego nigdy nie jest za wiele, prawda?