Jak kantor internetowy może wpłynąć na ratę kredytu?

kasa4 (1)

Temat frankowiczów nieco się uspokoił w ostatnim czasie, co może być spowodowane pojawieniem się nowych zmian, jakie wprowadza polski rząd. Nadal jednak istnieją osoby, mające problem ze spłatą kredytu we frankach. Szukają pomocy, wskazówek i wsparcia, jednak często okazuje się to zbyt trudne i muszą radzić sobie sami. Z pomocą przychodzi kantor internetowy.

Konto walutowe

Spłata kredytu w obcej walucie wymaga posiadania konta walutowego. Jego założenie nie jest żadnym problemem i zajmuje zaledwie kilka minut. Zanim pieniądze trafią do banku, który udzielił nam kredytu, muszą zostać wymienione w e-kantorze oraz wpłacone na konto.

Frankowicze – pomimo swoich kłopotów – mieli mnóstwo obaw przed kantorami internetowymi. Głównie wiązało się to z dosyć nowym sposobem wymiany walut, którego nie darzono jeszcze dużym zaufaniem. Inną kwestią było bezpieczeństwo, czy wymiana walut online zamiast mi pomóc, nie zaszkodzi mi? To pytanie zadawało sobie wiele osób mających kredyt w obcej walucie. Trzeba jednak wiedzieć, że kantory internetowe posiadają bardzo solidny system zabezpieczeń. Weryfikowana jest tożsamość użytkownika, konieczne jest przelanie pieniędzy niezbędnych do zakupu walut na konto w serwisie oraz operacja zostaje potwierdzona SMS-em.

Liczymy oszczędności

Ci, którzy zdecydowali się na konto walutowe oraz wymianę walut w e-kantorze, już liczą zyski. Miesięcznie przy racie kredytowej 600 franków możemy zaoszczędzić  20-90 złotych, co w skali roku w najlepszym przypadku daje nam 1000 zł.

Jednym z nich jest kantor internetowy trejdoo.com. Jego klientami, jak też innych podobnych serwisów, są osoby mające kredyt we frankach. Wszyscy zgodnie twierdzą, że w skali całego kredytu na 20-30 lat można zaoszczędzić nawet 20 tysięcy złotych. To już znacząca suma, którą można spożytkować na inne wydatki. Mając świadomość takich zysków, jesteśmy spokojniejsi o swoje finanse, rozsądniej zarządzamy budżetem i nie martwimy się tym, iż kredyt we frankach był niewłaściwą decyzją.