Dlaczego warto dbać o rozwój w pracy?

Rozwój osobisty jest bardzo ważny nie tylko ze względu na nasze obecne stanowisko, ale również inne, kolejne zatrudnienie, które możemy uzyskać w przyszłości. Im bardziej zwiększamy kompetencje, tym większe prawdopodobieństwo, że jeśli nie otrzymamy przynajmniej awansu, to zmienimy pracę na lepiej płatną.

1. Zwiększanie statusu na rynku pracy

Rozwój w kierunku polepszenia efektu wykonywanych obowiązków pozwoli nie tylko na zwiększenie kompetencji na obecnym stanowisku, ale zbuduje naszą silną pozycję na rynku pracy. Dzięki temu będziemy pewniejszą inwestycją dla wybranej firmy, a nasze aplikacje do firm będą efektywniejsze i skuteczniejsze. Ponadto, możemy stać się wysokiej klasy specjalistą, który pożądany jest w wielu ofertach pracy zamieszczanych w Internecie (m.in. na portalu Pracuj.pl) bądź innych mediach.

2. Możliwość awansu na dotychczasowym stanowisku

Zwiększając swoje kompetencje i rozwijając się w obecnej pracy mamy dużą możliwość na awans bądź zauważenie przez pracodawcę. Staniemy się wówczas specjalistą cenionym w firmie, przed którym otworzą się drzwi dotąd nieznane. Możemy być m.in. zaproszeni do pracy w innym dziale bądź do reprezentowania przedsiębiorstwa na targach pracy. Takie wyróżnienie pozwoli zbudować nam mocną pozycję w strukturze firmy i zjednać sobie niejednego współpracownika.

3. Samorozwój

Ważnym aspektem rozwijania swoich kompetencji jest powiększanie własnego doświadczenia oraz samorozwój. W ten sposób nie tylko poznajemy samych siebie, ale również mamy możliwość wytyczenia nowych ścieżek rozwojowych na przyszłość. Co więcej, w ten sposób możemy zainteresować się inną branżą, w której wpływy mogą okazać się niezwykle owocne.

4. Potencjalna zmiana pracy

Jeśli zwiększamy nasze kompetencje, jednak na obecnym stanowisku nic za tym nie idzie, to dobry moment na wykorzystanie sytuacji do zmiany pracy. Prawdopodobnie dzięki nowym zdolnościom proces ten przebiegnie o wiele szybciej, a my zyskamy świadomość swojego branżowego statusu.