Wyjazd służbowy nie doszedł do skutku? Czy masz prawo do zwrotu kosztów?

Wyjazdy służbowe są dzisiaj na porządku dziennym w wielu firmach. Podczas gdy jedni pracownicy wyjeżdżają jedynie do innych miast, inni w delegacje wyruszają za granicę. Za każdym razem to pracodawca powinien pamiętać o ty, by zapewnić swoim pracownikom odpowiednie ubezpieczenie. Podczas wyjazdu są oni bowiem w trakcie wykonywania swoich obowiązków zawodowych.

Wyjazdy służbowe zawsze wiążą się z dodatkowymi kosztami, które ponosi pracodawca. Ich wysokość zależy od tego, gdzie pracownicy jadą, na jak długo, czym będą się poruszać, czy będą uczestniczyć w spotkaniach biznesowych. Koszty wyjazdów służbowych są sporym wydatkiem, dlatego warto pamiętać o ich zabezpieczeniu na wypadek, gdy by wyjazd nie doszedł do skutku. Na to też jest rozwiązanie – ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy. Dzięki tej opcji można otrzymać zwrot wszystkich kosztów poniesionych na wyjazd, który się nie odbędzie. Środki co prawda nie są wypłacane od razu, ale zdecydowanie warto skorzystać z tej możliwości.

Rożne rodzaje korzystnych ubezpieczeń

Firmy ubezpieczeniowe mają dzisiaj coraz bardziej konkurencyjne polisy. Oferują nie tylko ubezpieczenie domu i mieszkania, samochodu czy wycieczki, ale również sporo polis dodatkowych czy niestandardowych. Dzięki temu w dzisiejszych czasach można ubezpieczyć praktycznie wszystko. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że są to dodatkowe koszty, ale w myśl zasady, że przezorny zawsze ubezpieczony, warto te koszty ponosić. Podczas gdy osoby prywatne najczęściej ubezpieczają samochody, domy, wyjazdy wakacyjne czy wykupują ubezpieczenia emerytalne, właściciele firm stawiają przede wszystkim na ubezpieczenie pracowników oraz firmowego mienia. Im droższe maszyny i urządzenia, tym lepiej należy je ubezpieczyć. Oczywiście, nie należy zapominać o tym, że największą siłą firmy są nie tyle maszyny, co pracownicy – dlatego to oni powinni być jak najlepiej i kompleksowo ubezpieczeni.

Sprawdź ogólne warunki ubezpieczenia

Pracodawca, który chce zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe i nie być stratny w przypadku odwołania podróży służbowej, powinien zadbać o jej odpowiednie ubezpieczenie. Polisa oferująca ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy nie jest co prawda bardzo popularna i rozchwytywana przez klientów, ale znajduje się w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Przy wyborze konkretnej polisy warto zwrócić uwagę nie tylko na jej koszt, ale również na ogólne warunki ubezpieczenia i wszystkie zapisy w umowie. Należy przede wszystkim upewnić się, czy jeśli podróż nie dojdzie do skutku, ubezpieczyciel wypłaci sto procent zwrotu kosztów czy będzie to jedynie jakaś cześć procentowa, a nie całość. Trzeba też sprawdzić w umowie zapisy mówiące o tym, w jakich przypadkach odszkodowanie zostanie wypłacone, a w jakich ubezpieczonemu odszkodowanie nie przysługuje. Dopiero na tej podstawie można podjąć świadomą decyzje ubezpieczeniową