Używane schody młynarskie, czyli remont w firmie tanim kosztem

64417de001b710ed_8406-w618-h465-b0-p0--contemporary-home-office

Remont w firmie nie zawsze musi oznaczać, że pomieszczenia wymagają odświeżenia czy zmiany wystroju. Często remont jest podyktowany koniecznością dostosowania pomieszczeń do nowych warunków pracy lub po prostu zadbaniem o większą ilość miejsca w sytuacji, gdy rośnie liczba pracowników, a powierzchnia biurowa nie zmienia się.

Aby prace remontowe nie zajęły wiele czasu i nie powodowały problemów z codziennym funkcjonowaniem firmy, warto je odpowiednio zaplanować i krok po kroku ocenić, jakie prace remontowe będą potrzebne. To istotne także z perspektywy finansowania – dzięki odpowiedniej logistyce można tak zaplanować prace, by jak najmniej kosztowały i nie trzeba było kuć świeżo pomalowanej ściany, bo wcześniej zadbano o konserwację znajdującej się w niej instalacji.

Warto poszukać używanych produktów

Aby obniżyć koszty remontu, warto również zadbać o wcześniejszy wybór produktów – zarówno materiałów budowlanych, jak i mebli i wszystkich innych niezbędnych elementów wystroju wnętrza. Sporo akcesoriów i mebli można kupić w niższej cenie lub nawet jako produkty używane. Warto o tym pamiętać, jeśli chcemy maksymalnie ograniczyć koszty prowadzenia remontu, bez jedoczesnej konieczności rezygnowania z wysokiej jakości. W wielu przypadkach o wiele lepiej jest kupić renomowane, używane produkty niż ich nowe, ale tańsze i słabszej jakości odpowiedniki. Używane mogą być między innymi schody młynarskie, niektóre meble czy akcesoria do wystroju wnętrza. Jeśli są w idealnym stanie, z pewnością jeszcze przez wiele lat będą sprawowały się bez zarzutu.

Nie kupuj na ostatnią chwilę

Planując remont warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z ofertą sklepów z materiałami i akcesoriami budowlanymi. Bardzo często sklepy organizują okresowe promocje lub mają ciekawe oferty dla klientów, którzy kupują duże ilości konkretnych produktów. Na podstawie zwykłego porównania cen w sklepach lub bezpośrednio u producentów można zaoszczędzić sporo gotówki, którą można przeznaczyć na rozwój firmy, a nie na aranżację wnętrza.

Na ekipie nie oszczędzaj

Wielu właścicieli firm w poszukiwaniu remontowych oszczędności decyduje się na korzystanie z oferty tych ekip budowlanych, które zaoferują usługi w jak najniższej cenie. Nie jest to dobre rozwiązanie – kiepska ekipa remontowa to najczęściej także kiepskie efekty ich pracy. Może się więc okazać, że w niedługim czasie po generalnym remoncie trzeba będzie po raz kolejny zatrudniać fachowców, aby naprawili to, co poprzednia ekipa popsuła lub z czym nie do końca dobrze sobie poradziła. Poszukiwania dobrej ekipy warto rozpocząć już kilka tygodni lub miesięcy przed planowanym remontem. Szukanie budowlańców na ostatnią chwilę zawsze wiąże się bowiem z wyższymi kosztami. Często też najlepsze ekipy mają mocno wypełniony grafik prac, który jest zaplanowany na długo do przodu. Lepiej więc z wyprzedzeniem zarezerwować termin u sprawnych i rzetelnych budowlańców.