Trafne słowa kluczowe – podstawa skutecznego SEO

Od wielkich marek znanych na całym świecie po małe, lokalne sklepy – strony internetowe, pozycjonowanie i optymalizacja wyszukiwarek internetowych mają znaczenie dla każdego biznesu. Tutaj znajdziesz podstawy, które musisz wiedzieć o SEO, aby pokazać się w Google i innych wyszukiwarkach.

seo-2555828_960_720

Co musisz wiedzieć o temacie słów kluczowych?

Podstawowa strategia badania słów kluczowych jest podstawą każdego programu SEO. Nie możesz pozycjonować w wynikach wyszukiwania i zwiększać ruchu do swojej witryny bez zrozumienia, które słowa kluczowe są dla Twojej firmy wartościowe i które słowa kluczowe mają sens. Mówiąc najprościej, badanie słów kluczowych to proces znajdowania właściwych słów kluczowych dla Twojej witryny, a jeśli sam nie potrafisz tego zrobić zawsze możesz zgłosić się do ekspertów, którzy się na tym znają. Takich jak http://efectownia.pl/pozycjonowanie-stron/.

Słowa kluczowe to wyrażenia lub zapytania wpisywane przez użytkowników w Google i innych wyszukiwarkach w celu znalezienia poszukiwanej treści. Badanie słów kluczowych służy do znajdowania tych słów kluczowych, dzięki czemu można je zastosować do działań SEO. Aby uzyskać skuteczną strategię badania słów kluczowych, chcesz dopasować intencję użytkownika (to, czego szuka) do wartości biznesowej (które słowa kluczowe przyciągają odpowiednią osobę do Twojej witryny).

Ocena słowa kluczowego: zainteresowanie i trafność

Idealne słowo kluczowe dla Twojej witryny spełnia dwa wymagania. Pierwszym wymaganiem są odsetki. Słowo kluczowe musi być czymś, czego ludzie faktycznie szukają. Jeśli szukasz słowa kluczowego, które ma 0 wyszukiwań miesięcznie, nie wpłynie to na Twoją firmę. Musisz więc znaleźć kluczowe słowa które cieszą się zainteresowaniem.

Drugim wymaganiem jest trafność. Chcesz słów kluczowych, które mają sens dla Twojej firmy i treści w Twojej witrynie. Zadaj sobie pytanie, czy odwiedzający znalazł moją witrynę po wpisaniu słowa kluczowego w Google, czy odpowiedziałby na pytanie? Czy byłby to także cenny gość dla Twojej firmy? Czy będą to osoby, które chcesz mieć na swojej stronie? Na przykład, jeśli prowadzisz stronę internetową, która sprzedaje skarpetki, czy chcesz zdobyć 1 pozycję jako „fakty o siatkówce”. Chociaż może to napędzać mnóstwo ruchu, czy są to ludzie, którzy myślą o kupowaniu skarpet? Może później, ale jest prawdopodobnie potrzebny jest tutaj bardziej skuteczny zestaw słów kluczowych.

Pomyśl o słowach kluczowych, takich jak pytania.

Osoby, które wpisują coś w Google, szukają odpowiedzi. Czy istnieje wystarczające zainteresowanie tym pytaniem, aby można było kierować je na twoją stronę? I czy to pytanie jest istotne dla celu Twojej witryny? Po zrozumieniu tej teorii możesz rozpocząć ocenę słów kluczowych.

Wybór najlepszych propozycji słów kluczowych

Teraz, gdy już znasz zainteresowanie i trafność, poświęć chwilę na przemyślenie słów lub wyrażeń, które najlepiej opisują Twoją firmę i witrynę:

  • W jakiej jesteś branży?

  • Jaka jest Twoja nazwa marki?

  • Jakie produkty sprzedajecie?

  • O czym piszesz?

Zrób listę wszystkich tych słów bez myślenia o SEO. Po prostu zapisz je wszystkie, a otrzymasz dobrą mapę tematów, które są dla ciebie ważne. Rozmawiaj z klientami lub znajomymi i zobacz, jak opisują Twoją witrynę. Jakie pytania naturalnie pojawiają się, jeśli chodzi o Twoją branżę lub jakie obszary zainteresowania? Wszystkie te pytania pomagają stworzyć naturalną mapę pomysłów na słowa kluczowe.