Telefon na kartę czy abonament – co wybrać do firmy?

social-mobile-shutterstock_554381698-780x470

Właściciele firm coraz chętniej inwestują w rozwiązania mobilne oraz w służbowe telefony komórkowe dla swoich pracowników. To dobre rozwiązanie szczególnie w tych branżach, gdzie wykonywanie obowiązków zawodowych nie polega jedynie na siedzeniu przy biurku, ale również na przemieszczaniu się i byciu często w terenie.

Pracownicy, którzy pracują z dala od biurka powinni być wyposażeni przez pracodawcę w telefony służbowe, gdyż nie mają obowiązku prowadzenia rozmów służbowych z prywatnych telefonów. Przede wszystkim, nie muszą bowiem za te rozmowy płacić, gdyż są związane ze sferą zawodową. A po drugie – nie każdy chce podawać swój prywatny numer telefonu osobom, z którymi kontaktuje się jedynie zawodowe. Telefony służbowe w większości firm muszą więc być zapewnione przede wszystkim przedstawicielom handlowym oraz wszystkim pracownikom, którzy sporo czasu spędzają poza siedzibą firmy.

Sprawdź, jak szybko operatorzy usuwają swoje awarie

Właściciel firmy, który poszukuje ciekawej oferty telefonii komórkowych dla firm, powinien przede wszystkim najpierw poznać to, co oferują poszczególne firmy. Bardzo ważna jest wysoka jakość usług oraz podejście do pojawiających się awarii. Oczywiście, w dużych firmach, takich jak Orange awaria zdarza się dosyć rzadko, jednak zwykle pojawia się w najmniej odpowiednim momencie, Warto więc sprawdzić jak szybko takie usterki są naprawiane, gdyż ma to przełożenie na funkcjonowanie całej firmy, a zwłaszcza pracowników, którzy ze służbowych telefonów korzystają na co dzień. Oferta operatorów komórkowych dla biznesu z roku na rok staje się coraz bardziej rozbudowana, właściciele przedsiębiorstw na pewno więc mają z czego wybierać. Do wyboru są umowy abonamentowe oraz telefony na kartę. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, a wybór konkretnej oferty zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i oczekiwań właściciela firmy.

Telefony na kartę coraz popularniejsze w biznesie

Do tej pory klienci firmowi najczęściej wybierali telefony na abonament, dzięki czemu dokładnie wiedzieli, ile zapłacą za wszystkie telefony działające w firmie. Abonamenty najczęściej bowiem zawierają sporo darmowych minut, których jest tak dużo, że trudno jest wszystkie wykorzystać. Jednak w ostatnim czasie operatorzy komórkowi zaczęli oferować także rozwiązania na kartę dla firm. To dobra opcja przede wszystkim dla biznesu, który jest sezonowy i nie funkcjonuje przez cały rok z tak samo dużym natężeniem. Dzięki temu w miesiącach słabszych lub poza sezonem można utrzymać ważność numeru, a jednocześnie nie płacić pełnej opłaty abonamentowej za telefon, który de facto jest nieużywany. W miesiącach, gdy z telefonu się nie korzysta, opłaty za utrzymanie numeru i telefonu są symboliczne, dzięki czemu każdy właściciel firmy bez problemu poradzi sobie z utrzymaniem nawet dużej ilości numerów telefonicznych bez niepotrzebnego obciążenia dla firmowego budżetu.