Najcenniejsze metale szlachetne

wires-553305_960_720

Sprzedaż metali kolorowych to bardzo dochodowy interes zarówno dla osób sprzedających je, jak i dla samych skupów. Sprzątając strych czy garaż, warto zwrócić uwagę czy przypadkiem do kosza nie trafiają sprzęty, z których można odzyskać cenne metale i nieźle przy tym zarobić.

Co opłaca się sprzedawać?

Wartość danego metalu zależy od kilku czynników. Istotny jest przede wszystkim jego rodzaj, skład chemiczny oraz to czy występuje w czystej postaci, czy posiada inne domieszki i trzeba go dopiero odzyskiwać. Ceny na skupach metali szlachetnych są naprawdę zróżnicowane, najwięcej jednak można otrzymać za:

  • ZŁOTO, które jest najbardziej popularnym metalem szlachetnym wykorzystywanym do wyrobu biżuterii, bicia monet oraz w przemyśle elektronicznym. Jeśli złoto sprzedawane jest bez żadnych domieszek, jego cena będzie znacznie wyższa. Konieczność odzyskiwania złota może mieć znaczący wpływ na cenę skupu.
  • ROD, który zaliczany jest do rzadkich metali szlachetnych, dlatego jego cena na rynku jest bardzo wysoka i nawet dwukrotnie większa niż złota czy platyny. Ten surowiec najczęściej występuje w stopach z innymi metalami i niestety bardzo trudno jest go pozyskać. Rod popularnie wykorzystywany jest do rodowania białego złota, dzięki któremu biżuteria nie traci swoich walorów estetycznych i trwałości.
  • PLATYNĘ, która również osiąga wysokie ceny. Taki metal szlachetny najczęściej można pozyskać z katalizatorów samochodowych, biżuterii, jak i różnego rodzaju sprzętów wykorzystywanych głównie w przemyśle.
  • IRYD, który posiada bardzo dużą gęstość. Wbrew pozorom ten metal szlachetny występuje bardzo często, gdyż można spotkać go nawet w długopisach, zegarkach czy przemyśle motoryzacyjnym.
  • ALUMINIUM, które jest jednym z najchętniej sprzedawanych surowców. Niestety tylko w czystej postaci przyniesie konkretny zysk. Sprzedając zanieczyszczone aluminium pochodzące z puszek, nie uda się wynegocjować atrakcyjnych cen.
  • MOSIĄDZ, który jest metalem występującym powszechnie w domach w postaci kranów czy zaworów.
  • PALLAD, który z powodu rzadkiego występowania jest chętnie skupowanym metalem szlachetnym. Najczęściej występuje w przemyśle motoryzacyjnym, jubilerstwie oraz przemyśle elektronicznym.
  • SREBRO, choć ten metal jest stosunkowo tani z racji swojego powszechnego występowania.

Gdzie sprzedać metale szlachetne?

Skupów, które chętnie przyjmą metale szlachetne i rzadkie nie brakuje. Szukając konkretnego punktu, a przede wszystkim uczciwego, warto sprawdzić ofertę zlomskup.eu, gdzie oferowane są atrakcyjne ceny za poszczególne rodzaje metali kolorowych. Nie mając wiedzy czy faktycznie posiada się w domu złom o konkretnej wartości, zawsze można poprosić o analizę za pomocą specjalnych urządzeń, jest ona dokonywana w domu klienta, dzięki czemu będzie można szybko sprawdzić, czy warto w ogóle zawracać sobie nim głowę, czy nadaje się jedynie do wyrzucenia.