Jaki samochód wybrać gdy otwieramy zakład pomocy drogowej?

pexels-photo-1149059

Na co zwrócić uwagę, wybierając samochody do zakładu pomocy drogowej? Jakie warunki muszą spełniać takie pojazdy, by można było je wykorzystywać w pracy? Sprawdzamy!

Decyzja o rozkręceniu własnego zakładu pomocy drogowej wiąże się z podjęciem wielu trudnych decyzji. Niewątpliwie jednym z kluczowych zadań będzie wybór samochodów, bez których nie da się funkcjonować na rynku. Niektórzy pewnie pomyślą, że to proste. Wystarczy iść do odpowiedniego salonu, wybrać samochody i już można rozpocząć działalność. Rzeczywistość jednak wygląda zupełnie inaczej i pośpiech w wyborze jest niewskazany. Dlatego proponujemy wziąć głęboki oddech i dowiedzieć się, jak podejść do wyboru samochodów, by uniknąć rozczarowania.

Czym się kierować przy wyborze samochodów?

Przede wszystkim należy pamiętać, że otwierając zakład pomocy drogowej, chcemy oferować pomoc potrzebującym i musimy zapewnić im bezpieczeństwo podczas wykonywania naszej usługi. Dlatego wybierając samochody do firmy, musimy stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Na rynku dostępnych jest wiele różnego typu samochodów przystosowanych do świadczenia pomocy drogowej. Jednak większość przedsiębiorców wchodzących na rynek woli kupić pojazd bazowy i go rozbudować, ponieważ zwykle są one o wiele tańsze. Jednak sprawa nie jest wcale taka prosta, ponieważ bardzo często zabudowy wykonywane przez niekompetentne firmy. Wizualnie wszystko może wydawać się w porządku, lecz na przeglądzie rejestracyjnym, mogą pojawić się problemy. Przede wszystkim pracownik stacji diagnostycznej będzie wymagał potwierdzenia, że zabudowa została wykonana przez profesjonalną firmę, w przeciwnym wypadku pojazd nie zostanie zarejestrowany. Warto mieć to na uwadze, jeśli chcemy zaoszczędzić sobie nerwów i straty pieniędzy. O czy jeszcze należy pamiętać? Aby pomoc drogowa Niemcy Polska przebiegała bezproblemowo, warto rozejrzeć się za pojazdami z napędem na tylną oś wyposażoną w podwójne koła. Jest to o wiele trwalsza konstrukcja, więc sprawdzi się na dłuższych trasach. Należy także zwrócić uwagę na najazd samochodu pomocy drogowej, nie powinien być zbyt długi i nie mieć dużego załamania w miejscu najeżdżania. Dobrym rozwiązaniem jest wybór pojazdu, którego cała platforma jest ruchoma i umożliwia podejmowanie pojazdu prosto z drogi. Kluczową rolę odgrywa też wyciągarka, która jest niezbędna do wykonywania pracy. Wyciągarka powinna znajdować w specjalnej szynie, która zapewni jej swobodne przesuwanie.

Jakie samochody sprawdzą się w pomocy drogowej?

skup aut NiemcyProfesjonalna pomoc drogowa powinna być wyposażona w różnego typu pojazdy, które będzie można wykorzystać do odmiennych zadań. Z pewnością nie może tutaj zabraknąć samych lawet, które będą służyć tylko do przewożenia pojazdów. Jednak zakład pomocy drogowej powinien mieć też na stanie auto lawety, które zapewnią transport zarówno uszkodzonym pojazdom, jak i poszkodowanym. Warto również pomyśleć o kilku samochodach zastępczych, które będą do dyspozycji poszkodowanych kierowców. Zarówno w przypadku lawet, auto lawet, jak i samochodów zastępczych jest szeroki wybór, więc jeśli weźmiemy pod uwagę czynniki wymienione wyżej, uda się dokonać dobrego wyboru.