Jak dobrać damski zegarek do swojej stylizacji?

watch-1315744_960_720

Zegarek na kobiecym nadgarstku ma być nie tylko funkcjonalny. Dzięki temu, że ich projektanci prześcigają się w coraz to nowszych wzorach i kolorach oraz materiałach, z których są one wykonane, możemy zacząć traktować zegarki jako dodatek do każdej stylizacji. Czym zatem powinnaś się kierować, aby dobrać odpowiedni model do okazji i swojego stroju?

Bezcenna klasyka

Klasyczne zegarki damskie zawsze będą w modzie. Poza tym ich producenci zwracają dużą uwagę na to, aby można było w łatwy sposób odczytać z nich godzinę. Wbrew pozorom nie dla wszystkich producentów lub projektantów jest to tak istotne. Dodatkowo to, co wyróżnia klasyczne zegarki, to przede wszystkim ich minimalizm, prostota, dzięki której urzekają każdą ich właścicielkę, a przy okazji są bardzo uniwersalnym dodatkiem zarówno do eleganckich sukienek, jak i jeansów i T-shirtów. Zazwyczaj można znaleźć je w stonowanych kolorach, takich jak czerń, biel, szarości, brąz, czy też w granacie lub czerwieni. Nie można pominąć też niezwykle modnych zegarków, których bransoleta jest wykonana ze srebra lub złota. Innym popularnym tworzywem w tym przypadku jest naturalna skóra, czy różnego rodzaju materiał.

Kolorowy, silikonowy trend

Szczególnie wśród młodych kobiet pojawił się trend związany z noszeniem zegarków wykonanych z silikonu. Wyróżniają się one tym, że są jednolite i dostępne w każdym możliwym kolorze. Szczególnie dobrze wypadają w zestawieniu ze stylizacjami codziennymi. Rzadziej spotykane są u osób pracujących na wysokich stanowiskach, czy biorących udział w ważnych uroczystościach. Jednak mimo tego są doskonałym sposobem na odświeżenie codziennego stroju i dodaniu mu trochę koloru.

Zwróć uwagę na tarczę zegarka

Dziś projektanci szczególną uwagę zwracają na tarczę zegarków. Dlatego można znaleźć tak wiele różnych wzorów, dzięki czemu bez problemu możesz dopasować każdy ich rodzaj do dowolnej stylizacji. Na lato najmodniejsze są zegarki z motywem kotwicy lub pasków. Wiosną doskonale podkreślą naszą stylizację zegarki z motywem roślinnym, przede wszystkim kwiatowym. Niech będą one większe, rzucające się w oczy, a przy tym ich tarcze niech będą delikatne i subtelne. W ten sposób zegarek stanie się niezastąpionym dodatkiem, który doda nam pewności siebie i ukaże nasz strój w zupełnie innym świetle.

Inne popularne motywy zegarków

Jeśli jesteś osobą kreatywną, cenisz sobie niebanalne rozwiązania i chcesz, by Twój wygląd to ukazał, powinnaś postawić na oryginalne wzory zegarków. Szczególnie polecane są w tym przypadku tarcze i bransolety zegarków, które wyposażone są w geometryczne wzory. Ciągle modne są też motywy zwierzęce, które coraz częściej można zaobserwować na zegarkach (np. pandy, koty, ptaki).

Pamiętaj o tym, że Twój zegarek może być dodatkowo przyozdobiony brylancikami lub też zamiast tradycyjnej bransolety, posiadać łańcuszek. Takie rozwiązania doskonale sprawdzą się podczas ważnych uroczystości, np. rodzinnych lub też po prostu, kiedy włożysz elegancką sukienkę.