Czy w wypożyczalni samochodów znajdzie pracę mechanik samochodowy?

Auto_Upgrades_01

Dobry mechanik samochodowy jest wręcz niezbędny w takiej wypożyczalni. Jak wiadomo, wypożyczalnie zajmują się wynajmowaniem samochodów różnym ludziom, a każdy jeździ inaczej. Niektórzy delikatnie zmieniają biegi, inni potrafią szarpać lewarkiem, aż do jego uszkodzenia. Jedni dokładnie wciskają sprzęgło przy zmianie biegów, inni tylko je muskają, narażając je na „spalenie”. Jeśli – po takim kliencie – sprzęgło się niebezpiecznie ślizga, może dojść do jego uszkodzenia i oczywiście unieruchomienia auta.

Dla pechowców takie unieruchomienie auta najczęściej zdarza się zazwyczaj na wielkich skrzyżowaniach pełnych samochodów i na dodatek w godzinie szczytu. Nie ma nic bardziej frustrującego dla innych kierowców, jak samochód blokujący drogę z powodu awarii. I, to na dodatek w godzinie szczytu. Jeśli jeszcze samochód jest wynajęty, jego kierowca (z powodu presji na drodze) może go po prostu zostawić, co jeszcze bardziej rozwścieczy innych kierowców. Koniec końców auto wraca do swego macierzystego garażu (czyli do wypożyczali). Teraz należy go naprawić. Można go oczywiście oddać do jakiegoś zaprzyjaźnionego warsztatu samochodowego, ale znacznie taniej będzie zatrudnić mechanika, który poradzi sobie z takimi usterkami. Jeśli defekt jest duży, wtedy można odwieźć auto do warsztatu. Jeśli jednak to drobnostka, najlepiej naprawić na miejscu.

Są różni kierowcy – „grzeczni i niegrzeczni”

Co powoduje, że człowiek za każdym razem inaczej traktuje rzecz własną, od tej pożyczonej? Zapewne każda wypożyczalnia samochodów doskonale wie, o czym mowa. Pożyczając samochód klientowi, w umowie zawiera różne tzw. „podpunkty”, które określają tę usługę. I tak, najważniejszym z nich jest ten, który „mówi” o tym, że samochód powinno oddać się taki, jaki się pożyczyło. W praktyce różnie to bywa. Są klienci, którzy stosują się do tej zasady, a są tacy, co to będą udowadniać, że „auto już takie było”. Jeśli będzie chodziło o samą brudną karoserię, to raczej nie ma problemu. Natomiast najgorsze są tzw. usterki ukryte.

Czyli spowodowane techniką jazdy różnych kierowców. I tutaj właśnie byłby potrzebny dobry mechanik, ale taki, który potrafi wykryć daną usterkę, zanim ona sama samochód unieruchomi na amen i trzeba będzie odwieźć go do profesjonalnego warsztatu celem przeglądu, stwierdzenia uszkodzeń i naprawy.

Nie jest to miłe dla wypożyczalni, szczególnie wtedy, gdy nawet nie wiadomo, kto do tego doprowadził, ponieważ przy braku kontroli, taka usterka mogła się pogłębiać na przestrzeni tygodni i w końcu unieruchomiła samochód wtedy, gdy prowadził go całkowicie „niewinny” klient. Dobra wypożyczalnia np. https://www.wypozyczalniasamochodowbielsko.pl może posiadać u siebie mechanika, który zapobiegnie tego typu niedomówieniom, czy zdarzeniom i jednocześnie uchroni „niewinnego” klienta od potencjalnych, dodatkowych kosztów, które siłą rzeczy ktoś może na niego narzucić. I tak powinno być. Zadowolony klient zawsze wraca, bez względu na koszty.