Czy praca w serwisie sprzątającym jest dla każdego?

index-slide-4

Patrząc na firmy sprzątające, często cenimy je za jakość wykonania powierzonych usług. Choć z jej usług korzystają zazwyczaj instytucje posiadające duże powierzchnie użytkowe, takie jak szkoły czy galerie handlowe, coraz częściej z jej usług korzystają również prywatni zleceniodawcy. Mało kto jednak patrzy na firmę sprzątającą od drugiej strony, czyli oczami typowego pracownika.

Jakie wymogi do pracy?

Można pomyśleć, że do sprzątania nie są wymagane żadne specjalne umiejętności, bowiem każdy, nawet we własnym domu styka się ze sprzątaniem. Warto jednak pamiętać, że profesjonalne sprzątanie na zlecenie nieco się jednak różni od tego wykonywanego we własnym domu. Czym różnią się wykonywane obowiązki w dwóch miejscach, jakimi są własny dom i miejsce pracy? Przede wszystkim każdy pracodawca posiada własne oczekiwania odnośnie wykonanego zlecenia. Chodzi głównie o to, że każdy szukający firmy sprzątającej zwraca uwagę na inne części lokalu czy elementy wymagające uwagi. Inną rzeczą są lokale wielkopowierzchniowe. Zupełnie inaczej wygląda praca przy utrzymaniu czystości w centrum handlowym, chociażby z tego względu, że do pracy wykorzystywane są profesjonalne urządzenia sprzątające. Oprócz tego, niezależnie od rodzaju zlecenia idealny pracownik powinien charakteryzować się odpowiednimi cechami, do których należą chociażby spryt czy umiejętność pracy pod presją czasu. Ze względu na pracę w różnych miejscach, w których znajdują się chociażby ważne dokumenty czy drogi sprzęt, część właścicieli firm sprzątających od swoich przyszłych pracowników oczekuje zaświadczenia o niekaralności.

Jak wyglądają obowiązki pracownika?

Część firm sprzątających specjalizuje się w sprzątaniu określonych lokali lub w określonych okolicznościach, chociażby przed świętami czy po remontach, co wymaga generalnego sprzątania. W takich przypadkach oprócz sprytu dobrze jest, aby pracownik był przede wszystkim silny i sprawny i umiał odpowiednio zorganizować czas.

Często pracownik firmy sprzątającej zobowiązany jest do wykonania zlecenia w nietypowych porach, jak chociażby przed lub po godzinach pracy sprzątanego lokalu, a czasem nawet w godzinach nocnych, co wymaga od pracownika dyspozycyjności. No i oczywiście każdy z pracowników powinien być przede wszystkim dokładny.

– źródło: www.mokrarobota24.pl

Na jakie zarobki można liczyć?

Uzależnione jest to głównie od rodzaju współpracy, do którego zalicza się rodzaj umowy i ilość pracy. Generalnie typowy pracownik sprzątający może liczyć na zarobki na poziomie 1200-1500 złotych netto miesięcznie, co daje stabilne zatrudnienie.

Czy praca przy sprzątaniu dla każdego?

Pozornie łatwa praca nie jest stworzona dla każdego. Choć dużo młodych osób dorabia sobie przy sprzątaniu domów i mieszkań, to jednak sprzątając zawodowo należy charakteryzować się pewnymi cechami, które ułatwią naszą pracę i wpłyną na jej jakość. Warto jest, aby pracownik sprzątający był przede wszystkim sprawny i silny, a oprócz tego umiał odpowiednio zorganizować własną pracę, aby cały lokal wyglądał zgodnie z oczekiwaniami zleceniodawcy.

Jak wybrać dobry serwis iPhone we Wrocławiu?